Новини


20.12.2017

Святий Миколай завітав до захоронки Сестер Служебниць у Червонограді

Пухнастий сніг щедро сипав із неба і вкривав землю білою ковдрою. Невдовзі все навколо стало по-казковому чарівним і дивовижним! А тим часом св. Миколай поспішав із своїми дарунками до малят із захоронки Блаженної Йосафати, що в Червонограді.

Напередодні свята діти старанно готувались до зустрічі із Святителем: вчили пісні, віршики, розучували сценку, намагались бути чемними і слухняними. Всі з нетерпінням очікували Чудотворця Миколая!

Читати далі...

19.12.2017

Свято Святого Миколая у Соціальному Центрі Сестер Служебниць у Львові

На завершення Господнього року Церква ставить перед нами постать святого Миколая Чудотворця - чудовий приклад досконалого наслідування Ісуса Христа. Це один із святих, який втішається почитанням і любов’ю по цілому християнському світі.

Бувши світильником милосердної Божої любові, св. Миколай вже багато століть запалює серця інших людей до дарування добра ближнім.

Читати далі...

17.12.2017

Миколаю, Миколаю, я тебе чекаю!

Звичайний, суботній, спокійний, грудневий вечір об'єднав серця від малого до великого. У Києві, в храмі св. Василія Великого, що при монастирі Отців Василян, 16 грудня аж ніяк не спокійно – сюди прилетіло небесне воїнство ангелят, різних казкових героїв, та, звичайно, завітав святий Миколай.

Напередодні свята діти Недільної школи старанно готувались, вчили вірші, співали пісні та заносили свої дитячі мрії у молитвах до святого чудотворця.

Читати далі...

16.12.2017

Святий Миколай завітав до дітей «Міст Надії» у Львові

16 грудня 2017 року у Провінційному домі Благовіщення Божої Матері у Львові відбулося свято св. Миколая для соціально-незахищених дітей осередку «Міст Надії», якими сестри піклуються, дбають про їх релігійне та культурне виховання, навчають добра та милосердя.

У святково прибраній залі зібралися діти-сироти та з багатодітних малозабезпечених родин, які мали гарну нагоду переглянути цікаву виставу, взяти участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, після яких Святий Миколай обдарував кожну дитину щедрими дарами.

Читати далі...

13.12.2017

«Андріївські посиденьки» в Соціальному Центрі ССНДМ

13 грудня 2017 року Сестри з Соціального Центру «Дім надії» організували і провели разом з дівчатами, мешканками дому, культурно-рекреаційний захід «андріївські посиденьки». У заході взяли участь також три брати-семінаристи з Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Св. Апостол Андрій, якого вважають першим благовісником Євангелія Христового на землях України, є взірцем просвітництва і сьогодні. Тому саме в цей день відбувся захід, у якому дівчата, сестри і брати-семінаристи мали змогу поділитися своїми талантами: співом, декламацією віршів (власних або - улюблених поетів), гри на різних музичних інструментах. Завершилася зустріч спільною трапезою.

Читати далі...

04.12.2017

Урочистість з нагоди відкриття Інституту подружжя та сім’ї в Стрию

У Празник Введення в храм Пресвятої Богородиці до катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию приїхав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. До храму на зустріч з Блаженнішим Святославом прибуло багато священиків Стрийської Єпархії, парафіян храму та гостей.

Із великою радістю, оплесками, усі присутні вітали Блаженішого Святослава, а діти та молодь нашої парафії, яких приготували Сестри Служебниці, мали привітальне слово для великого гостя.

Читати далі...

02.12.2017

Передкапітульна конференція

У днях 30 листопада – 02 грудня 2017 року у Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові відбулася передкапітульна конференція по опрацюванні проекту стратегічного плану Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні на наступне п’ятиліття. На конференції були присутні майбутні учасниці VIII Провінційної Капітули, яка відбудеться у Львові 22-28 січня 2018 року.

На початку зустрічі с. Боніфатія Дяків, Генеральна Заступниця, коротко представила історію створення плану і структуру стратегії, яка розглядається у п’яти напрямках: виховному, соціальному, пасторальному, формаційному та адміністративному.

Читати далі...

22.11.2017

У нас сьогодні свято Блаженної Йосафати

Мабуть для нас, Сестер Служебниць, 20 листопада є особливим днем. Адже саме цього дня ми святкуємо День нашої співзасновниці – Блаженної Йосафати Гордашевської. Тому кожна спільнота сестер в цей день старається по особливому вшанувати пам’ять першої Служебниці.

Святкування у Жовкві розпочалися ще в переддень, у неділю 19 листопада, у парафії Отців Василіян, у церкві Пресвятого Серця Христового. Після кожної Божественної Літургії вірні молитовно та з вірою, під чудовий спів хористів, підходили та цілували мощі Блаженної Йосафати, а отець мирував.

Читати далі...

21.11.2017

Святкування дня Блаженної Йосафати в Апостольській Нунціатурі в Бельгії

20 листопада 2017 року до нас завітала спільнота Сестер Кармеліток, яка проживає по сусідству Апостольської Нунціатури в Брюсселі, щоб розділити з нами свято Блаженної Йосафати. У капличці сестри мали нагоду помолитися і прикластися до мощей Блаженної Йосафати та почути коротеньку історію про Згромадження, яку приготовила і розповіла с. Антонія Кулик.

Опісля ми запросили сестер почастуватися і мали можливість трошки більше розпитати про життя та працю Сестер Кармеліток.

Читати далі...

21.11.2017

Сестри Служебниці побували у школі імені Блаженної Йосафати Гордашевської у Львові

21 листопада с. Ольга Трембач, на запрошення дирекції та з нагоди свята Блаженної Йосафати, мала змогу побувати у львівській ЗСШ № 84, яка носить назву першої Служебниці - Блаженної Йосафати Гордашевської.

Сестра Ольга розповіла учням 7-го класу про історію заснування Згромадження ССНДМ та про життя і служіння Блаженної Йосафати. Діти з зацікавленням слухали та підготували також самі презентацію про життя інших святих. Вкінці разом молилися до Блаженної Йосафати молитву, дякуючи їй за всі ласки, та випрошуючи благословення для своїх родин та миру в Україні.

Читати далі...

20.11.2017

Свято Блаженної Йосафати в Червонограді

Червоноград-Кристинопіль справедливо можна назвати «святою землею» Блаженної Йосафати Гордашевської. І не лише тому, що тут вона жила, працювала, молилася, тут освячувалася і тут померла, але тут вона і залишилася присутньою назавжди!.. Про це ми особливо згадуємо у ці пам’ятні листопадові дні…

20 листопада до нашої каплиці приходили молитися як місцеві прихожани, наші добродії, знайомі, друзі, дітки із захоронки зі своїми батьками, так і побожні люди із навколишніх сіл та містечок.

Читати далі...

20.11.2017

Мамо Йосафато, ми всі твої діти

Кожного року у листопадових днях, ми святкуємо свято Блаженної Йосафати Гордашевської. На парафіях, чи у домах Сестер Служебниць НДМ проводять молитовне почитання мощей Блаженної. У Києві теж відбулося моління на двох парафіях, на яких виконують своє служіння Сестри Служебниці, а саме у храмі св. Миколая на Аскольдовій могилі та храмі св. Василія Великого, що при монастирі Отців Василіян.

На кожній Божественній Літургії священики виголошували проповідь про Блаженну Йосафату, а вірні могли отримати благословення мощами. На парафії св. Василія Великого група дітей, що готуються до Сповіді та Урочистого Святого Причастя, за допомогою с. Міріям Голуб, підготували виступ, у якому прославили піснями та віршами Блаженну Йосафату.

Читати далі...

20.11.2017

Свято Блаженної Йосафати у Брюховичах

19 листопада 2017 року, в переддень свята Блаженної Йосафати, сестри із Соціального Центру «Дім надії» організували і провели день духовної віднови для Добродіїв і дівчат з Центру. Захід відбувся в семінарії Отців Василіян в Брюховичах.

Минулого року наша Церква відзначала також 100 – річчя від дня смерті Слуги Божого о. Єремії Ломницького, співзасновника нашого Згромадження. Тому с. Єроніма Вовчак і с. Андрея Якимець, на основі життя і повчань о. Єремії і с. Йосафати, роздумували разом з присутніми про суть християнського життя і покликання.

Читати далі...

20.11.2017

Свято Блаженної Йосафати у Львові

20 листопада Церква спогадує пам’ять Блаженної Матері Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Цього дня монастирі Сестер Служебниць по цілому світі відкриті для усіх, хто хоче молитися і просити заступництва в Блаженної Йосафати, першої Служебниці.

19-20 листопада 2017 року двері Провінційного дому Сестер Служебниць у Львові гостинно відчинені для усіх, хто бажав прийти і помолитися біля мощей Блаженної Йосафати. Протягом цих днів у монастирській каплиці через заступництво Блаженної Йосафати лунали молебні, акафісти, вервиці та пісні. Охочих молитися було справді багато.

Читати далі...

07.11.2017

День молитви з Пресвятою Богородицею

6-7 листопада 2017 у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа та в Курії Львівської Архідієцезії латинського обряду, відбувались дні молитви lectio divina з Марією для сестер, священиків та братів які провів о. Кшиштоф Вонс, SDS – директор центру духовної формації Отців Сальваторіанів у Кракові, викладач, духовний керівник, автор багатьох книг, присвячених молитві з Божим Словом. Тема зустрічей: «Слухала, зберігала, розважала, привела на світ Слово».

Читати далі...

05.11.2017

Постійна формація на тему - «Бути людиною надії»

У Реколекційному домі Сестер Служебниць в Надвірні з 2 по 5 листопада 2017 року група сестер проходила постійну формацію на тему - «Бути людиною надії». Формацію проводив о. Ігор Колісник, ЧНІ.

Першого дня Сестри мали можливість співставити різні значення надії. Найкраще і глибше ілюструє надію біблійне значення, в якому «надія» має позитивне окреслення; вона є очікуванням чогось доброго, базується на історії, яка кличе нас до переду. Наша місія є практичним виявом надії. Ми покликані продовжувати місію Ісуса Христа, яка полягає в оздоровленні та зціленні.

Читати далі...

03.11.2017

Свято осені у захоронці в Червонограді

У п’ятницю, 3 листопада 2017 року, в захоронці Сестер Служебниць у місті Червонограді відбувся святковий ранок до Дня осені. Діти старанно готувалися до свята: вчили віршики, пісні, таночки та ігри, бо ж у гості мала прийти щедра осінь! Потрібно гарно її зустріти.

У святково прибраному залі зібралось багато людей – мами, тати, дідусі, бабусі та інші родичі, які прийшли подивитись на маленьких артистів.

Читати далі...

29.10.2017

Формація для сестер з тимчасовими обітами

З 26 по 29 жовтня 2017 у смт. Східниця Львівської області відбувалась формація для сестер з тимчасовими обітами. 27 жовтня сестри побували в Івано-Франківську на ІV Міжсемінарійній науково-практичній конференції «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості станіславівських новомучеників». У перерві між доповідями сестри-юніоратки мали можливість привітатись та поспілкуватись з Генеральною Настоятелькою с. Софією Лебедович та іншими сестрами, які численно прибули на цей захід.

У наступні дні науки для сестер давав о. Петро Майба, СДБ. Зокрема, сестрам для роздуми він запропонував такі важливі для кожної з нас питання: Чи вмію я знайти сенс свого життя? У чому полягає моє покликання? Як я реагую на складні обставини мого життя?

Читати далі...

29.10.2017

Сестрі Служебниці Мироні Склянці виповнилося 95

Спостерігаючи за похилою віком монахинею, на перший погляд кидаються у вічі таємнича мовчазність, простота та скромність.

Але коли уважніше приглянутися, прислухатися, то можна відкрити цінні скарби - проникливі очі випромінюють велику доброту та життєву мудрість; спрацьовані руки, складені для молитви, свідчать про близькість Того, для Котрого вони ціле життя працювали; гаряче серце відкрите до кожного – воно щиро любить, співчуває, потішає.

Читати далі...

28.10.2017

Конференція «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників»

27-28 жовтня 2017 року в Івано-Франківській духовній семінарії УГКЦ проходила науково-практична конференція «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників», у якій взяли участь Cестри Служебниці з України, Польщі, Сербії та Канади.

У привітальному слові до учасників конференції с. Софія Лебедович, Генеральна Настоятелька, підкреслила: «Для мене це велика честь: бути тут. Отець Єремія Ломницький – наш батько. Він має дуже великі заслуги перед народом».

Читати далі...

22.10.2017

У Люрді відбулася Проща українців Західної Європи

З 20 по 22 жовтня 2017 року у всесвітньо відомому відпустовому Марійському санктуарії у Люрді відбулася Проща українців Західної Європи. Така проща відбувається щороку у жовтні, проте цього разу вона також присвячена святкуванням з нагоди 35-ти ліття освячення храму Успіння Пресвятої Богородиці Української греко-католицької Церкви. Цьогоріч прибули паломники близько з 20 країн.

Читати далі...

21.10.2017

Зустріч настоятельок Провінції

20-21 жовтня 2017 року у Провінційному домі Благовіщення Божої Матері у Львові відбулася зустріч настоятельок Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні, у якій беруть участь сестри зі спільнот України, з Казахстану, Великобританії та Бельгії.

Також на зустрічі присутні с. Софія Лебедович, Генеральна Настоятелька, та провінційні настоятельки с. Христина Сиротинська з Канади, с. Наталія Маціна з Польщі та с. Мартина Кмита з Сербії.

Читати далі...

16-19.10.2017

Міжнародна асамблея вищих настоятелів та настоятельок спільнот богопосвяченого життя УГКЦ

У днях 16-19 жовтня 2017 року в Патріаршому домі УГЦК у м. Львові відбувалася Міжнародна асамблея вищих настоятелів та настоятельок спільнот богопосвяченого життя УГКЦ.

Уперше за всю історію УГКЦ головні настоятелі Чинів і Згромаджень, настоятелі їхніх Провінцій та настоятелі монастирів власного уставу цієї Церкви зібралися з різних країн світу, щоб розмірковувати разом над змістом богопосвяченого життя і завданнями й харизмами різних форм чернечого життя в сучасній Церкві, ділитися особистим досвідом та відповідати на питання, як виходити назустріч новим викликам і як здійснювати свою посвяту Богові в наш час, вносячи вклад у місію та діяльність Церкви, а також щоб спільно випрацювати напрямки співпраці і комунікації для кращого здійснення Стратегії 2020 «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

Читати далі...

16.10.2017

«Життя одне! Живи!»

15 жовтня 2017 р. у катихитичній школі при храмі св. Димитрія с. Оброшино Львівської області відбулась зустріч на тему: «Життя одне! Живи!», яку провела с. Юстина Голубець, ССНДМ керівник Організації «Перенатальний Хоспіс – Слід життя». Зустріч була присвячена всесвітньому дню дітей, які відійшли від нас під час вагітності, або в перші місяці після народження. Батьки, які зазнали цю втрату, в цей день запалюють свічки на знак пам’яті про своїх дітей, таким чином створюючи Світлову Хвилю, яка поширюється по всьому світі завдяки часовій різниці.

Зустріч розпочалась з молитви та благословення пароха о. Михайла Стахніва.

Читати далі...

15.10.2017

Реколекції для мирян у реколекційному домі Сестер Служебниць у Надвірні

У реколекційному домі Блаженної Йосафати з 12 по 15 жовтня 2017 року відбулися реколекції для мирян, паралельно у двох групах: «Повірити Ісусові» за євангелієм Марка і “Довіритися Христові” за євангелієм від Матея. 12 учасників з Івано-Франківщини мали змогу у тиші й молитві пізнавати Христа і поглибити свою віру, роздумуючи над окремими уривками згаданих євангелій. У світлі Божого Слова кожен мав змогу пізнавати Божу любов та себе самого, відповідати на Божий поклик і наповнюватися Його благодаттю.

Читати далі...

13.10.2017

Навчальна поїздка Сестер Служебниць по дитячих садках Польщі та Словаччини

9-13 жовтня 2017 року група Сестер Служебниць, які працюють у Провінції в Україні з дітьми дошкільного віку, мали чудову нагоду запозичити досвід провадження дитячих садків у Польщі та Словаччині. У подорожі сестер супроводжував о. Петро Майба, СДБ, який працює у Патріаршій комісії у справі освіти та виховання УГКЦ.

У Польщі сестри відвідали захоронки римо-католицьких згромаджень: сестер служебнічок, феліціянок та нотердам (Тарнув та Жешув). Римо-католицькі сестри дуже радо та гостинно нас зустріли та щиро поділилися своєю працею, навчальними матеріалами та методикою.

Читати далі...

28.09.2017

Катехитичний семінар «Від серця катехита до серця дитини»

28 вересня 2017 р. у Провінційному домі Благовіщення Божої Матері у Львові відбувся катехитичний семінар на тему: «Від серця катехита до серця дитини». До участі у заході були запрошені Сестри Служебниці, які займаються катехитичною діяльністю.

Учасників семінару привітала с. Емілія Вандич, Заступниця Провінційної Настоятельки. Розпочав семінар о. Петро Майба, СДБ. У першій частині зустрічі він наголосив на трьох важливих моментах, які повинен поставити перед собою кожен катехит, розпочинаючи працю з дітьми, а саме: що є підставою для катехизації та як довести дітям важливість катехитичних занять; у чому полягає сенс життя людини і як я можу це пояснити дітям на заняттях; яким є мій вплив як особи, вихователя, катехита на кожну дитину з якою я зустрічаюсь.

Читати далі...

24.09.2017

Початок нового катехитичного року у Києві

У неділю 24 вересня 2017 р. на парафії св. Василія Великого у Києві відбулося благословення дітей та батьків Недільної школи. Благословення уділив ігумен монастиря ЧСВВ о. Роман Шуп’яний.

У цей день в парафіяльному залі, що під храмом, було надзвичайно весело, адже розпочато новий навчальний катехитичний рік. Програма свята була різноманітною для дітей та батьків – усі від малого до великого прославляли Бога в піснях та забавах.

Читати далі...

24.09.2017

Реколекції для мирян «Боже Слово в житті християнина»

21-24 вересня 2017 р. у реколекційному домі Сестер Служебниць у м. Надвірна відбулися реколекції на тему "Боже Слово в житті християнина - фундамент". Реколекції проведи с. Емілія Вандич, Заступниця Провінційної Настоятельки, і с. Любомира Надич.

Учасники реколекцій роздумували про молитву та її значення у духовному житті. В особливий спосіб вони вчилися як молитися з Божим Словом.

Читати далі...

20.09.2017

АНОНС - 06.11.2017 - LECTIO DIVINA З МАРІЄЮ

6 листопада 2017 року Божого у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, вул. Хуторівка, 35, відбудеться День совокуплення для сестер, священиків та братів, який попровадить о. Кшиштоф Вонс, SDS – директор Центру духовної формацій Отців Сальваторіанів у Кракові, викладач, духовний керівник, автор багатьох книг, присвячених молитві Божим Словом

Учасникам дня совокуплення потрібно мати Святе Письмо, приготуватися до цього дня особистим lectio – Лк. 1,26-2,20, розуміти польську мову, заховувати мовчання та програму дня, оплатити обід і кави-перерви (100 грн. від особи)

Читати далі...

28.08.2017

Святкування 125-річчя Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Жужелянах

28 серпня 2017 року на свято Успення Пресвятої Богородиці Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії відзначили свій 125-літній ювілей. Святкування відбувались у храмі Воскресіння Господнього с. Жужеляни. Святу Літургію та Молебень до Преподобної Йосафати відслужив місцевий парох о. Олексій Яворський. У своєму вітальному слові з нагоди урочистостей отець привітав усіх присутніх з подвійним святом та зазначив, що кожна сестра Згромадження бере на себе велику відповідальність та ношу служити Христові та служити українському народові на тому місці, куди кожна з них була покликана.

Читати далі...

27.08.2017

С. Веніямина Кузь склала вічні обіти у Львові

Сьогодні, 27 серпня, Згромадженню Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії виповнюється 125 років. У цей ювілей у житті Згромадження, а зокрема в Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні, відбулася знаменна та радісна подія. Сестра Веніямина Кузь під час Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Покрову Пресвятої Богородиці, що у Львові, склала вічні обіти Послуху, Чистоти та Убожества, виявивши своє велике бажання пожертвувати Богові те, що найдорожче – своє молоде життя.

Читати далі...