Хто ми?

Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії - перше активне жіноче Згромадження у візантійському обряді, засноване та найбільш поширене в Українській Греко-Католицькій Церкві і є папського права.


Герб Згромадження Сестер Служебниць

Згромадження має свій герб, прийнятий Першою Загальною Капітулою у Львові, в 1907 році. У центрі герба є літера М, над нею - хрест, а зліва, справа та під літерою - три зірки.

Хрест вказує на Ісуса Христа – джерело і ціль життя сестер. Хрест пригадує Сестрам, що вони ідуть за Спасителем, беруть на себе свій хрест і бачать у ньому своє щастя і славу.

Літера М вказує на Пресвяту Богородицю – Матір і Покровительку Згромадження. Сестри, споглядаючи таїнственну красу Діви Марії, наслідують Її найдосконаліший приклад посвяти та відданості Богові.

Три зірки означають три богословські чесноти: віру, надію й любов, три чернечі обіти: послух, чистоту й убожество; три чесноти, якими передусім повинні відзначатися Сестри Служебниці: тихість, покору і Сестрину любов, а також три основні ділянки праці Сестер: виховання, піклування хворими і дбайливість про красу Божого храму.

Згромадження має свій клич: "Слава Богу, Честь Марії, Нам Мир", прийнятий Генеральною Капітулою в 1933 році.

Опис чернечого одягу

Чернечий одяг є символом посвяти і знаком свідчення. Офіційним одягом Сестер Служебниць є темно-синій габіт і параман, намітка і хрест.

Приходячи до монастиря, кандидатка протягом свого однорічного перебування у Згромадженні носить звичайний світський одяг. Після річної проби відбуваються облечини, під час яких новичка отримує габіт і намітку.

По двох роках новіціяту сестра складає тимчасові обіти, під час яких отримує хрест. Хрест є джерелом сили та натхнення Богопосвяченої особи, з якого черпаємо ласки до самовідречення та плекання жертовної любові Бога і ближніх.

Протягом п'яти років сестра складає тимчасові обіти на один рік. Після цього настає найважливіший момент у житті богопосвяченої особи - вічні обіти. Під час обряду вічних обітів сестра отримує параман - знак цілковитої посвяти, всепальної жертви, готовності до будь-якого діла. Параман є образом Божої благодаті, чистоти і досконалості, щоб загнуздати і зв'язати пристрасті тіла. Це солодке ярмо і легкий тягар Христовий.

Гімн Сестер Служебниць

Слава, слава на висоті Богу,
Пісня вдяки хай кругом лунає,
Що на царську Обручниць дорогу
Він ласкаво всіх нас закликає.
/2р./ О, Ісусе, з щирої душі
Ми служити будем всі Тобі.

Чисте, вбоге і послушне серце
Ми у дарі всі Тобі складаєм.
І з Тобою, наш Царю і Спасе,
Хрест життя нести всі прирікаєм.
/2р./ О, Ісусе, з щирої душі
Ми служити будем всі Тобі.

О, Маріє, наша люба Мати,
Бережи нас на життя дорозі.
Дай нам силb вірність заховати
І шукати щастя тільки в Бозі.
/2р./ Щоб навіки цей Служебниць спів –
Міг лунати в честь Царя царів.


© 2015.Усі права застережено