Молитва

«Моліться без перерви»(1Сол. 5,17) – Ці слова апостола Павла Сестри Служебниці намагаються втілити у своєму житті.

Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії є візантійської традиції, тому сестри беруть активну участь у богослужіннях літургійного року таких як Утреня, Вечірня і Часи. Усі ці богослужіння є спільними молитвами сестер, де вони черпають сили для служіння Божому людові. Сам Христос казав: «Де двоє або троє зібрані в моє ім’я там я серед них» (Мт. 18, 20).

Співзасновниця Згромадження Сестра Йосафата показала приклад жертовного служіння народові, і це сталося тільки завдяки її молитовній єдності зі своїм Обручником. Вона часто перебувала у каплиці перед Святими Тайнами, поручала все під Покров Пресвятої Богородиці, Покровительки Згромадження, і часто молилася вночі. Блаженна Йосафата вважала, що святість передається через контакт зі святими і гаряче бажала, щоб Служебниці були святими. Згідно Конституції Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії - Свята Літургія є головним джерелом і осередком молитовного життя сестер, бо Євхаристійний Христос переображує сестер і об’єднує у собі. Через щоденне Святе Причастя сам Христос освячує їх.

Слідуючи за словами блаженної Йосафати: «Увага повинна бути звернена до Бога так, наче на світі немає нікого, тільки Господь і я», сестри вправляються в усвідомленні постійної Божої Присутності. Вони намагаються бачити Бога у кожній ситуації свого життя та життя людей, які звертаються по допомогу.

Пресвята Богородиця є взірцем молитовного життя. Вдивляючись у Неї, сестри навчаються молитви та наслідують її відкритість на дію Святого Духа. Сестри часто звертаються до неї у своїх молитвах, просячи її заступництва та поручаючи їй своє життя.

Кожного дня сестри присвячують час на читання та роздумування над Святим Письмом, бо з нього постає сильне прагнення споглядання, яке приводить до глибшого спізнання Ісуса Христа.

Для зміцнення своєї злуки з Богом сестри проводять день віднови духу у мовчанні і молитві щомісяця, а також раз у році реколекції.

Своє щоденне життя та апостолят сестри намагаються перетворити у молитву, завжди перебуваючи у Божій Присутності.


© 2015.Усі права застережено