Харизма Сестер Служебниць


Святий Дух постійно наповнює Церкву своєю Мудрістю і Енергією. Усі харизми, які віддзеркалюють різні богопосвячені Згромадження, є дарами Святого Духа; вони мають свій початок у Дусі Ісуса Христа. Їх звуть харизмами, бо вони не підлягають жодному законові, а представляють свободу Святого Духа, який діє де і коли захоче.

Харизми богопосвяченого життя не є фантазією людини. Першопричиною різних харизм є Церква, освітлена Святим Духом. Ці харизми запроваджують у життя упривілейовані особи, які стають знаряддям Святого Духа і вказують на харизматичні вияви християнської святості, повноту любові та цілковите наслідування Христа. Цими упривілейованими людьми є засновники Згромадження.

Святий Дух обдарував нашу співзасновницю Блаженну Йосафату Гордашевську харизмою Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Коли о. Ломницький, ЧСВВ, духовний провідник майбутньої монахині, радив їй стати членкинею нового апостольського Згромадження, першого в Греко-Католицькій Церкві, майбутня Блаженна в молитовній задумі запитала себе: «Що Господь хоче від мене? Чого мій народ нагально потребує?» І так у молитовному роздумуванні розпізнала, що Бог покликав її до цієї важливої місії; усвідомила, що її бідний народ потребував духовного і культурного піднесення. Сестра Йосафата серцем і душею бажала «виховувати серце народу» для Бога та бажала, щоб її послідовниці євангелізували «там, де є найбільша потреба».

Сестри Служебниці трудяться не лише у соціальній сфері, а також посвячуються ділам милосердя, допомагають хворим, проповідуючи Божу доброту і любов. Багато наших сестер працюють у державних установах, залишаючись Христовими апостолками.

Навіть герб Згромадження розповідає нам про три основні ділянки праці сестер: виховання, піклування хворими, дбання про красу Божого храму. Сестри провадять садочки, також будинок сімейного типу, катехизують по школах та при парафіях. Дбання про красу Божого храму - дуже важлива харизма нашого Згромадження. Багато сестер працюють в захристіях, печуть просфору до Божественної Літургії, шиють церковні ризи, пишуть ікони.

Попри велике поле праці, Блаженна Йосафата пригадує нам, що ми є справжніми проповідниками Євангелія завдяки тому, ким ми є, а не завдяки тому, що робимо.


© 2015.Усі права застережено