Новини


07.12.2016

Сестри Служебниці з Соціального Центру у Львові провели молитовні зустрічі з подорожуючою іконою Блаженної Йосафати

3-7 грудня 2016 року подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати перебувала в Соціальному Центрі Сестер Служебниць у Львові. Подорожуюча ікона з мощами Йосафати з молитовною місією побувала в храмі Владичиці Богородиці України на Знесінні, дитячому садку св. Миколая, швейній фабриці «Маяк». А в Соціальному Центрі відбулися духовні зустрічі і молитви до Блаженної Йосафати з переселенцями з Донбасу, сусідами, добродіями і дівчатами, мешканками центру.

Під час кожної місії сестер з іконою люди мали нагоду помолитися через заступництво Блаженної Йосафати в своїх намірах, більше дізнатися про святу українського народу і велику львів’янку і про Згромадження Сестер Служебниць, яке святкує свій 125-літній ювілей заснування.

Читати далі...

05.12.2016

Діти садочку святого Миколая у Львові молилися перед подорожуючою іконою з мощами Блаженної Йосафати

05 грудня 2016 року Сестри Служебниці с. Єроніма Вовчак, с. Тетяна Головчак та с. Єлисасавета Проць із подорожуючою іконою Блаженної Йосафати відвідали дитячий садок святого Миколая у Львові

Дошкільнята зустріли ікону піснею «Ласками багата» та молилися Молебень до Блаженної Йосафати. Отець Ігор Пецюх зачитував молитовні прохання дітей про здоров’я для своїх рідних, за мир в Україні, за воїнів, а усі співали «Преподобна мати Йосафато, моли Бога за нас!».

Читати далі...

22.11.2016

До Львова прибула ікона з мощами Блаженної Йосафати

22 листопада 2016 до України прибула подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати. Подорож ікони розпочалася влітку 2013 року з Риму й охопила чотири континенти земної кулі, зокрема країни, де живуть і служать Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії.

С. Боніфатія Дяків, Провінційна Настоятелька, разом із сестрами Провінційного дому у Львові урочисто зустріли ікону Йосафати, яку привезли з Сербії с. Мартина Кмита, Провінційна Настоятелька Провінції Святого Йосифа, у супроводі сестер.

Читати далі...

20.11.2016

Свято Блаженної Йосафати в Заліщиках

20 листопада кожного року наша церква святкує день Преподобної Матері Йосафати - Засновниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. 27 червня 2001 року Святіший Отець Іван Павло ІІ, перебуваючи у Львові, проголосив Сестру Йосафату- Блаженною, і заохотив йти її слідами до святості.

Саме до 125-річчя заснування Згромадження Сестер Служебниць, за сприянням сестер, які працюють в Заліщицькому обласному багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрі, відбувся духовний захід «Блаженна Йосафато, молися за нас!».

Читати далі...

20.11.2016

У нас сьогодні свято...

Сьогодні, 20 листопада, ми вшановуємо пам’ять нашої блаженної с. Йосафати Гордашевської.

Наша жовківська спільнота розпочала святкування в суботу з врочистої Вечірні з Литією у церкві Пресвятого Серця Христового оо. Василіян. Наступного дня, в неділю, ми взяли участь у Божественній Літургії, після якої сестри разом з дітьми і батьками з катехитичної школи провели акцію «Дар блаженної Йосафати для дітей АТО». На церковному подвір’ї продавали різні солодощі та випічку, зроблені власноруч і збирали пожертви для дітей.

Читати далі...

20.11.2016

Свято Блаженної Йосафати в Коломиї

«Святі, немов соняхи, які задивлені в Боже Обличчя» - саме так за свого понтифікату святий папа Іван Павло II говорив про святих. Таким соняхом святості на тілі України є Блаженна Йосафата Гордашевська.

З 13 листопада мощі нашої Блаженної Йосафати перебували у храмі в с. Перерів, що біля Коломиї, де кожного вечора вірні разом з парохом молилися Акафіст до Блаженної. Напередодні, а саме 19 листопада, до молитви доєдналася с. Йосафата Кудла разом із Любою Іванків. Після Акафісту сестра Йосафата розповіла про життя Блаженної і отримані ласки за посередництвом молитви до нашої української святої. Пізно ввечері мощі були перевезені до Коломиї.

Читати далі...

20.11.2016

Свято Блаженної Йосафати в Бережанах

20 листопада у день Блаженної Йосафати в Бережанах відбулась історична подія – встановлення меморіальної дошки Блаженної Йосафати і освячення оновленої каплиці Успіння Пресвятої Богородиці, яка належала монастирю Сестер Служебниць до приходу радянської влади з 1907 до 1947 року.

У церкві Пресвятої Трійці очолив Божественну Літургію Високопреосвященний Владика Василій Семенюк, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський. Діти з Марійської дружини під проводом с. Діонісії Трач вітали Владику Василія перед храмом.

Читати далі...

20.11.2016

Свято Блаженної Йосафати в Лондоні

Справді останні два дні Лондонська катедра Пресвятої Родини відчувала на собі теплоту материнського покрову нашої української блаженної Йосафати Гордашевської, не зважаючи на англійську погоду. Напередодні самого свята, в суботу ввечері, с. Бернадета Ярославцева розпочала знайомство Матерів в молитві з с. Йосафатою. Відбулась зустріч сердець: матерів з духовним материнством.

А далі наша спільнота у великій Вечірній з Литією заносила свої молитви на подяку Творцеві за цей безцінний подарунок для нашого народу – мати Йосафату.

Читати далі...

20.11.2016

Свято Блаженної Йосафати в Перегінську

11 листопада в каплиці сестер дому Різдва Матері Божої в смт. Перегінське розпочалось святкування дня Блаженної Йосафати дев’ятницею: Vолебень, вервиця і пісня до блаженної Йосафати.

А в сам день Блаженної Йосафати до монастиря прийшло багато гостей, які молилися біля мощей Йосафати і випрошувати різні ласки. А діти з молоддю приготували невеликий виступ, у якому піснями і віршами звеличили пам’ять першої Служебниці.

Читати далі...

20.11.2016

Свято Блаженної Йосафати в Караганді

Сьогоднішній благословенний Богом День вшанування пам'яті Преподобної Матері Йосафати є особливий, бо святкуємо його у Ювілейний Рік відзначення 125-річчя нашого Згромадження ССНДМ. І ще особливий тому, що припадає у неділю, коли в Церкві є найбільше людей, а в нас в Караганді ще й тому, що незважаючи на люті морози (сьогодні -34ºС морозу), прийшло як зазвичай менше людей, але були навіть діти і молодь. Мати Йосафата Гордашевська була всім для всіх, дочка свого народу, любила свій народ, для якого посвятила своє життя, тому люди люблять блаженну Йосафату і звертаються до неї у своїх молитвах.

Читати далі...

20.11.2016

Божественна Літургія з нагоди свята Блаженної Йосафати у Львові

Сьогодні, у день Блаженної Йосафати, святкову Літургію очолив Преосвященний Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у співслужінні з о. Володимиром Проциком і о. Андрієм Хім‘яком.

Владика Богдан розпочав свою проповідь подякою Господу за святу і праведну жінку - Йосафату, яка своїм тихим, щоденним служінням дійшла до святості. У день її пам‘яті Владика Богдан закликав сестер до наслідування Співзасновниці і нагадав, що присутність такої святої у спільноті зобов‘язує сестер бути подібними до неї.

Читати далі...

18.11.2016

Свято Йосафати для дошкільнят садка святого Миколая

У монастирі Сестер Служебниць у Львові відбулося свято Блаженної Йосафати для дошкільнят дитячого садочку Святого Миколая. Це вже традиційно, що діти, разом із вихователями та батьками, приходять до монастиря, щоб помолитися та дізнатися про святе життя першої Служебниці.

Свято розпочалося Молебнем до Блаженної Йосафати у каплиці, який відслужили о. Ігор Пецюх, о. Юрій Козловський та о. Тарас Фітьо. Отець Ігор у зверненні до дітей заохотив їх міцно триматися за Ісуса Христа, бути, мовби галузкою, яка міцно закорінена в Бозі.

Читати далі...

10-13.11.2016

Формація для сестер з вічними обітами

У реколекційному домі Преподобної Йосафати Гордашевської у Надвірні відбулися формаційні науки для сестер з вічними обітами на тему «Дияконія», які провів о. Кароль Манік, Провінційний Настоятель Отців Салезіян.

Сестри мали нагоду заглибитися в 125-літню історію Згромадження і роздумати над життям Блаженної Йосафати, метою якого була прослава Бога і служіння народові там, де найбільша потреба.

Читати далі...

01.11.2016

Духовна зустріч з о. Андрієм Зелінським, ТІ

29 жовтня 2016 року в Соціальному Центрі ССНДМ відбулася духовна зустріч переселенців з Донбасу і дівчат-студенток з центру з о. Андрієм Зелінським, ТІ. Захід організувала с. Єроніма Вовчак.

У рамках цієї зустрічі відбулася презентація книг отця Андрія «Соняхи», «На ріках Вавилонських», а також – розповідь про Українську Академію Лідерства, членом Ініціативної групи якої є отець.

Читати далі...

30.10.2016

Формація для сестер з тимчасовими обітами

28-30 жовтня 2016 року у монастирі Згромадження Сестер Катехиток св. Анни у смт. Брюховичі відбулася формація для Сестер Служебниць з тимчасовими обітами. Час формацій - це не лише науки і духовний провід, це також час для взаємного спілкування і обміну нового досвіду між сестрами.

Тему «особиста формація» 28 жовтня розкривав о. Олег Федоренко, СДБ, який поділився особистим досвідом пережиття і розуміння життя у спільноті, а також закликав жити Євангелієм на щодень задля розвитку і збереження харизми Згромадження.

Читати далі...

15.10.2016

Паломництво дівчат з «Дому Надії» до Крехова

15 жовтня 2016 дівчата-студентки з Cоціального Wентру Сестер Служебниць – «Дім Надії» разом з с. Єронімою Вовчак і с. Тетяною Головчак спільноти здійснили паломництво до Крехівського монастиря св. Миколая Отців Василіян.

На честь Покрови Пресвятої Богородиці у Крехові відбувається святкування храмового празника. Цей день також є Днем Захисника України і УПА, тому, поєднуючи молитовне намірення подяки за Покров Матері Божої над Україною і прохання за наше військо, яке, за словами Блаженнішого Святослава, є на сьогодні нашим людським покровом, учасники прощі взяли участь в Божественній Літургії і помолилися перед чудотворними іконами Богородиці і св. Миколая, а також відвідали новіціятський дім Сестер Служебниць і храм Пресвятого Серця Христового Отців Василіян у Жовкві.

Читати далі...

08.10.2016

Семінар на тему «Профілактика узалежнень і співузалежнень»

Узалежнення від алкоголю, наркотиків, комп’ютерних ігор є актуальною проблемою серед дітей та молоді в Україні. Алкоголізм та інші залежності руйнують людські життя і здоров'я, приносять горе в сім'ї, залишають сиротами дітей.

Як допомогти узалежненим та співузалежненим – над цими питаннями мали нагоду роздумати Сестри Служебниці під час дводенного семінару, який провела у Провінційному домі у Львові психотерапевт п. Марина Манєвська 7-8 жовтня 2016 року. Пані Марина поділилася великим досвідом праці у спільноті Анонімних Алкоголіків.

Читати далі...

02.10.2016

Реколекції для катехитів Донецького Екзархату

З 30 вересня по 02 жовтня 2016 року 27 катехитів з Донецького екзархату взяли участь у реколекціях, які відбулися в рамках святкування Дня катехита в УГКЦ. Дні духовної віднови, темою яких було «Обличчя милосердя», проходили в Святоуспенській Унівській Лаврі під проводом о. Михайла Іваняка, ЧНІ.

Організатором цього заходу була с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії ДЕ, за сприянням Катехитичної Комісії КГВА.

Читати далі...

01.10.2016

Початок катехитичного року в Київській Архиєпархії

Офіційний момент початку катехитичного навчального року Київської Архиєпархії УГКЦ розпочався сьогодні – врученням місій. 30 вересня-1 жовтня 2016 року в стінах Київської Трьохсвятительської духовної семінарії відбулися реколекції для катехитів та богопосвячених осіб, які задіяні до катехитичного служіння в Київській Архиєпархії УГКЦ. Реколекції проводив о. Михайло Гарват. Окрім духовних наук, 1 жовтня після урочистої Божественної Літургії, катехитам було вручено канонічні місії на 2016/17 навчальний рік та маленькі подарунки.

Читати далі...

27.09.2016

Сестрі Софії Трембач - 95

27 вересня 2016 року с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настоятелька, і численні сестри прибули до Заліщик, щоб привітати найстаршу сестру Згромадження - с. Софію Трембач із 95-літнім ювілеєм життя. Під час Божественної Літургії у храмі Покрови Пресвятої Богородиці сестри складали молитовну подяку за дар життя і чернечого покликання ювілятки.

Парох о. Іван Сендзюк подякував сестрі Софії за жертвенне служіння у Заліщиках у часи підпілля, адже тоді монастир сестер на вул. Ольжича, 18 був осередком постійної молитви, тут переховувалися переслідувані греко-католицькі священики, відправляли Божественні Літургії та уділяли вірним Святі Тайни.

Читати далі...

25.09.2016

День Катехита у Лондонській катедрі

Останню неділю вересня наша Церква призначила для святкування Дня катехита. Катехити – це люди, які своїм служінням допомагають дітям, молоді, дорослим та всім іншим знайти дорогу до Бога, пізнати Бога, привести до Нього, щоб з’єднатись і жити з Ним. Це можуть бути як богопосвячені особи так і миряни, які свій час, таланти, досвід та вміння присвячують цій справі, до якої закликає Сам Господь, який звертається до своїх апостолів: «Ідіть та зробіть учнями всі народи…»

Читати далі...

21.09.2016

Свято в Соціальному Центрі Сестер Служебниць

У день празника Різдва Пресвятої Богородиці в Соціальному Центрі Сестер Служебниць «Дім надії» відбувся духовно-культурний вечір. Свято організували с. Єроніма Вовчак, с. Тетяна Головчак і с. Філомена Чворсюк.

У заході взяли участь 22 дівчини, мешканці дому і п’ятеро молодих осіб, переселенців з Донецька, яких запросила с. Єроніма, а також – с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настоятелька, і с. Святослава Пилип’юк.

Читати далі...

18.09.2016

Франкове свято в Лондонській катедрі

У неділю, 18 вересня 2016 року, в катедральному залі Лондонської катедри відбулась небуденна подія: відзначення 160 річниці з дня народження видатного українського поета, прозаїка, перекладача, науковця, філософа і мислителя Івана Франка – «сина народу, що вгору йде». А також ця подія співпала з 25-літтям незалежності нашої держави – України.

Хор нашої катедри «Промінь надії» під керівництвом п. Петра Кочанського звучав неперевершено: то зі снагою відважного служіння своєму народові у пісні «Не пора, не пора, не пора…», то з ніжним та любовним подихом у «Не забудь юних днів», то з свіжістю та мелодійністю душі у «Червона калина, чого в лузі гнешся», а то з силою та глибиною духа у «Вічний революціонер».

Читати далі...

17.09.2016

Зустріч настоятельок у Львові

16-17 вересня 2016 року у Провінційному домі Благовіщення Божої Матері у Львові відбулася зустріч Сестер Служебниць, у якій взяли участь настоятельки зі спільнот України та Казахстану.

Зустріч розпочалася Божественною Літургію, яку відслужив о. доктор Андрій Танасійчук, Протосинкел Одеського Екзархату.

Відтак учасниці засідання зібралися на першу конференцію, під час якої о. Андрій Танасійчук розкрив роль Партикулярного права УГКЦ у діяльності чернечих інституцій. Партикулярне право – це посібник, який допомагає нам служити у Церкві на основі чітких міжлюдських відносин. Отець Андрій детально пояснив, як потрібно укладати договори між чернечим інститутом та єпархією, між парафією та окремою чернечою спільнотою, що створить добрі умови для служіння та співпраці.

Читати далі...

10.09.2016

Семінар по дошкіллі у Львові

10 вересня 2016 року у Соціальному Центрі Сестер Служебниць у Львові відбувся семінар для сестер-вихователів, на якому обговорювалися сучасні проблеми в дошкільних закладах та пропозиції для їх усунення.

Також було обговорено особливості математичного та мовленнєвого розвитку усіх вікових груп, скоректовано концепцію виховання Сестер Служебниць.

Читати далі...

28.08.2016

«Не бороніть дітям приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне!»

Саме під таким гаслом з 26 по 28 серпня цього року у місті Манчестер вперше відбулись «Канікули з Богом» для дітей молодшого шкільного віку. Понад 25 дітей мали змогу ближче заприятелювати з Ісусом через катехизацію, спів та спільні забави, які приготувала для них с. Бернадета Ярославцева з Лондону. Вона приїхала на запрошення о. Володимира Сампари, який впродовж трьох років служить у цій парафії.

Наймолодшому учаснику відпочинку з Богом було всього 10 місяців, а найстарший учасник мав 12 років.

Читати далі...

28.08.2016

Вітаємо Генеральну Настоятельку Мати Терезу Слоту з золотим ювілеєм богопосвяченого життя!

Празник Успіння Пресвятої Богородиці є днем народження Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яке було засноване у 1892 році у маленькому селі Жужелі в Галичині.

28 серпня 2016 року на урочистій Божественній Літургії у каплиці Патріаршого дому у Львові зібрані Генеральна Управа, Провінційні Настоятельки та численні Сестри Служебниці з цілого світу, щоб подякувати Господеві за всі отримані Божі благодаті протягом 125 років життя Згромадження.

Читати далі...

27.08.2016

Глава УГКЦ привітав Згромадження Сестер Служебниць із 125-літнім ювілеєм

Під час святкування 125-літнього ювілею від заснування свого Згромадження, Сестри Служебниці з усіх Провінцій, зібрані у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, мали нагоду поспілкуватися з Блаженнішим Патріархом Святославом Шевчуком, Отцем і Главою УГКЦ.

Блаженніший Святослав поділився цікавим історичним фактом про Сестер Служебниць у довоєнний період. У цей час у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа містився Генеральний Заряд Згромадження. У час переслідувань УГКЦ останньою вийшла з приміщення семінарії Сестра Служебниця, якій вдалося врятувати Євангеліє і передати його о. Миколі Пристаю. Протягом підпілля згаданий отець переховував Євангеліє і тепер воно зберігається в новому приміщенні семінарії.

Читати далі...

27.08.2016

Святкування 125-ліття від заснування Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Львові

27 серпня 2016 року в Архикатедральному Соборі Святого Юра у Львові урочистою Божественною Літургією продовжилися святкування від заснування Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, на які прибули сестри з Бразилії, Канади, США, Австралії, Італії, Польщі, Словаччини, Сербії та Казахстану.

Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди відкриття ювілейного року служили Високопреосвященний Владика Ігор Возьняк, Львівський Архиєпископ і Митрополит, Високопреосвященний Владика Володимир Війтишин, Івано-Франківський Архиєпископ і Митрополит, Преосвященний Владика Володимир Груца, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний Владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийської Єпархії, Преосвященний Владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький, Преосвященний Владика Василь Тучапець, Екзарх Харківський, та численні священики.

Читати далі...

26.08.2016

Звернення Блаженнішого Любомира з нагоди відкриття Ювілею ССНДМ

Блаженніший Любомир Гузар, Емеритований Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, звернувся з батьківським словом до Сестер Служебниць з нагоди відкриття Ювілейного року від заснування Згромадження.

Блаженніший Любомир закликав сестер докладно переглянути свою історію і зупинився на таких точках як харизма, потреби Церкви і формація.

Читати далі...© 2015.Усі права застережено