Новини


20.11.2015

Свято Блаженної Йосафати у Надвірній

20 листопада у храмі Воздвиження Чесного Хреста вірні вшанували мощі Преподобної Йосафати та мали змогу почути розповідь про її життя. А ввечері у каплиці реколекційного дому Сестер Служебниць відслужено Молебен до Блаженної Йосафати.

Відтак діти недільної школи представили святковий виступ, після чого усі присутні вшанували мощі Блаженної Йосафати та отримали благословення через мирування. Святкування продовжилося у неділю святковою програмою у соборі Благовіщення Матері Божої.

Читати далі...

20.11.2015

Святкова мить життя з Преподобною Матір'ю Йосафатою

То був звичайний дощовий день в Києві. Ніщо не зраджувало його урочистості з огляду на рутинну працю у будні в стінах Апостольської Нунціатури в Києві. Звичайно, про цей день пам'ятають не лише Сестри Служебниці, а й усі працівники (дехто записав цей день зумисне у свою нотатку, щоб, бува, не забути!). Так було і цьогоріч, у день спогадування пам'яті Преподобної Йосафати Гордашевської.

Спільнота Сестер Служебниць, монс. Пйотр Тарнавські, Тимчасово повірений у справах, та працівники Апостольської Нунціатури зібрались на спільну молитву перед іконою та мощами Блаженної. Сестра Ольга Трембач пригадала присутнім про красу дару святості життя преп. Йосафати, вірності покликанню, великодушного наслідування Христа впродовж чернецтва та приклад відданого й ревного служіння для вбогих і потребуючих.

Читати далі...

19.11.2015

Свято Преп. Йосафати у Золочеві

19 листопада 2015 р. у храмі Вознесіння ГНІХ оо.Василіян, що у м. Золочеві, святкування з нагоди дня Блаженної Йосафати розпочалися Великою Вечірнею з Литією на чолі з ігуменом монастиря о. Августином Шопяком, ЧСВВ, яку співали разом з із Сестрами Служебницями.

Після вечірньої Божественної Літургії відбувся Молебень та Вервиця до Блаженної Йосафати, яку очолив о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ, де вся парафіяльна спільнота заносила до Бога через заступництво Йосафати коротку молитву: «Блаженна Йосафато, молися за нас!», за наші спільні і особисті потреби, а особливо за мир в Україні та по цілому світі.

Читати далі...

19.11.2015

Свято Преподобної Йосафати у Стрию

19 листопада у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию святкування Блаженної Йосафати розпочалися Великою Вечірнею із Литією, яку очолив Адміністратор храму, стрийський декан о. Мирон Гринишин. Після спільної молитви всі присутні мали змогу вшанувати мощі Блаженної Йосафати, які знаходяться у монастирі Сестер Служебниць у Стрию.

Також діти з катехитичної школи ім. Петра Вергуна під керівництвом с. Партенії Куць показали виставу про життєвий шлях Блаженної Йосафати.

Читати далі...

17.11.2015

Мати Тереза відвідала навчально-реабілітаційного центр, де працюють наші сестри

17 листопада 2015 року вихованці Заліщицького обласного багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру радо вітали у своєму навчальному закладі Генеральну Настоятельку с. Терезу Слоту у супроводі с. Марти Козак, Генеральної Заступниці, Сестер Служебниць монастиря Покрови Матері Божої у Заліщиках с. Маркіяну Блонську і с. Христину Депутат.

Діти початкових класів, майбутні першопричасники, віршованими рядками та хлібом на вишитому рушнику привітали сестру Терезу у стінах школи.

Читати далі...

15.11.2015

Парафіяни с. Раків молилися перед мощами Блаженної Йосафати

15 листопада в селі Раків Івано-Франківської області у церкві собору Пресвятої Богородиці, парохом якої є отець Віталій Семанів, було виставлено для вшанування мощі Блаженної Йосафати Гордашевської, частина яких знаходиться в монастирі Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії смт. Перегінське.

Після закінчення Служби Божої с. Вікторія Мелько та с. Софія Звір у зверненні до мирян наголошували, що святі – це люди, які любили Бога, вміли Йому довіряти та вміли бачити Бога в очах кожної людини. І саме, це ставало причиною посвяти всього свого життя служінню, а після смерті – безперестанному заступництву за кожного з нас.

Читати далі...

14.11.2015

Брейн-ринг на тему: «Вивчаємо митрополита Андрея»

14 листопада 2015 в приміщенні Львівської Духовної Семінарії Святого Духа відбувся всеукраїнський рівень інтелектуальної гри брейн-ринг на тему: «Вивчаємо митрополита Андрея». Метою цієї гри було зацікавити дітей та молодь до поглибленого вивчення життєвого шляху та творчості митрополита Андрея Шептицького, якому був присвячений 2015 рік в УГКЦ.

У цьому заході взяла участь і команда Донецького Екзархату, яку приготувала с. Єроніма Вовчак. 6 дівчат і хлопців з Донецька, які на даний час живуть у Львові, представили команду від Донецького Екзархату.

Читати далі...

13.11.2015

Генеральна Настоятелька відвідала спільноту сестер у Бережанах

13 листопада 2015 Генеральна Настоятелька с. Тереза Слота в супроводі с. Марти Козак, Генеральної Заступниці, розпочала візитацію спільноти сестер дому Співстраждання Божої Матері у Бережанах, що на Тернопільщині.

У каплиці сестри разом занесли подячну молитву до Пресвятої Богородиці. Настоятелька дому с. Вінкентія Назаркевич привітала с. Терезу у славетних Бережанах, адже Сестри Служебниці тут проживають від 1907 року й у свій час тут побувала Преподобна Йосафата, співзасновниця нашого Згромадження.

Читати далі...

10.11.2015

Візитація у Золочеві

Генеральна Настоятелька с. Тереза Слота у супроводі Генеральної Заступниці с. Марти Козак продовжують візитацію спільнот Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні. У днях 10-13 листопада 2015 року сестри з Генеральної Управи відвідали дитячий будинок сімейного типу «Покрова Матері Божої» у Золочеві. Тут під опікою Сестер Служебниць виховуються і зростають у Божій любові десять дітей-сиріт.

Вітання сестер з Риму розпочалося спільною молитвою в каплиці, під час якої всі заносили до Бога свої прохання і вдячність. З нагоди приїду с. Терези і с. Марти діти приготували святковий концерт з вітальними та патріотичними піснями, танцями, подарунками, зробленими власноруч. А найкращим подарунком для с. Терези став прапор України, який діти розмалювали та написали на полотні свої пам’ятні побажання на згадку про зустріч у Золочеві, на рідній Україні.

Читати далі...

29.10-01.11.2015

Реколекції для дівчат на тему «Відвага бути вільною»

29 жовтня – 1 листопада 2015 року в реколекційному домі Преподобної Йосафати Гордашевської в Надвірні проходили реколекції для дівчат «Відвага бути вільною». У реколекціях взяли участь 9 дівчат з Івано-Франківська, Надвірної, Росільни та Порогів Богородчанського району. Молитовні зустрічі й бесіди з дівчатами проводили с. Емілія Вандич, с. Миколая Турянська та с. Єремія Іванишин.

Починаючи з першої зустрічі-знайомства, у групі створилась тепла, дружня атмосфера, що панувала протягом усіх днів. Сестри роздумували з дівчатами про свободу Божих дітей, про гідність людини та вміння робити вибір на своєму життєвому шляху.

Читати далі...

24.10.2015

Зустріч по душпастирстві покликань

24 жовтня 2015 у Провінційному домі у Львові відбулася зустріч сестер, які відповідають за душпастирство покликань. Сестри з різних спільнот мали нагоду поділитися про працю з дівчатами при парафіях та при наших монастирях в Україні. Дівчата цікавляться богопосвяченим життям, але часто немає кому привести їх до Христа, оскільки іноді душпастирі замало проповідують про чернече життя. Сестри зауважили, що є потреба плекати покликання вже у сім’ї.

Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків заохотила сестер не боятися говорити молоді про красу богопосвяченого життя і про радість служіння Христові.

Читати далі...

23.10.2015

Візитація Генеральної Настоятельки у Стрию

23 жовтня 2015 року, під час візитації спільноти Сестер Служебниць у Стрию, Мати Генеральна с. Тереза Слота зустрілася з маленькими вихованцями сестер у захоронці св. Йосифа. Дошкільнята розповідали с. Терезі вірші, співали пісні, танцювали, а також розповідали про свою захоронку.

Читати далі...

21.10.2015

Святкування 90-літнього ювілею с. Дарії Градюк

Урочистою Божественною Літургією, яку у каплиці дому Преподобної Матері Йосафати у Червонограді відправили о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, і о. Володимир Юськів з Великих Мостів, розпочалося святкування 90-літнього ювілею життя с. Дарії Градюк. Сестри з різних спільнот, а також родина с. Дарії прибули, щоб подякувати Богові за дар життя та покликання ювілятки, а також скласти їй свої побажання.

Про життя с. Дарії можна написати багато сторінок. Всюди, де б сестра не перебувала, які б обов'язки не виконувала, відчувається її посвята і любов до Христа, простота, радість і велика доброта.

Читати далі...

17.10.2015

Візитація Генеральної Настоятельки у смт. Перегінське

17 жовтня Мати Генеральна с. Тереза Слота розпочала візитацію спільноти дому Різдва Пресвятої Богородиці в смт. Перегінське. На подвір’ї монастиря Генеральну Настоятельку зустріли сестри і діти з короваєм, квітами, віршиками та піснями. С. Тереза подарувала кожній дитині вервицю і заохотила молитися до Пресвятої Богородиці.

На даний час у Перегінську служать Богові і людям чотири Сестри Служебниці. Сестри провадять катехизу для різних вікових груп дітей, організовують літні табори, молитовні прощі та екскурсії, відвідують хворих і потребуючих. Кожна сестра старається, за прикладом Блаженної Йосафати, бути світлом для свого народу.

Читати далі...

13.10.2015

Генеральна Настоятелька розпочала візитацію Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні

13 жовтня 2015 року Генеральна Настоятелька Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії с. Тереза Слота прибула до Львова, щоб провести візитацію спільнот в Україні. Під час візитації, яка триватиме кілька місяців, Мати Тереза відвідає усі місцевості в Україні, де служать Богові та Церкві Сестри Служебниці, ознайомиться з апостолятом сестер, матиме зустрічі з духовенством і мирянами.

Оскільки Згромадження Сестер Служебниць є чисельним, нараховує сім провінцій та делегатуру, Генеральна Настоятелька під час свого шестилітнього служіння у проводі Згромадження повинна відвідати усі спільноти та зустрітися з кожною сестрою.

Читати далі...

09.10.2015

Зустріч настоятельок у Львові

9 жовтня 2015 р. у Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові відбулася зустріч настоятельок, на яку прибули сестри з різних спільнот в Україні та з Караганди. Зустріч розпочалася Божественною Літургією, яку відслужив ігумен Святоуспенської Унівської Лаври о. Ілля Мамчак.

Відтак о. Ілля звернувся до сестер із духовним словом про Божу любов, яку особливо досвідчив і передав нам у своєму Євангелії св. апостол і євангелист Іван.

Читати далі...

03.10.2015

Семінар по дошкільному вихованні

3 вересня 2015 Сестри Служебниці зустрілися у Львові, щоб обговорити "служебницьку" концепцію дошкільного виховання у захоронках. Сьогодні, коли українське суспільство переживає труднощі, пов'язані з економічною, моральною, духовною кризою, із безліччю соціальних проблем, виховання молодого покоління є пріоритетним.

Сестри Служебниці в Україні намагаються відновити навчально-виховну працю з наймолодшими, яка була втрачена у час багатолітнього панування атеїстичного режиму. Варто згадати, що перед закінченням ІІ світової війни Сестри Служебниці провадили близько 90 дитячих дошкільних установ у різних куточках Галичини.

Читати далі...© 2015.Усі права застережено