Новини


16.08.2017

Сестри Служебниці провели християнський табір для дітей із зони АТО

У днях 7-14 серпня 2017 року на березі Азовського моря у селі Строганівка Запорізької області відбувся християнський табір для дітей із зони АТО.

Табір був проведений завдяки збірці коштів під час акції «Дар Блаженної Йосафати для дітей АТО», яка відбувалася під час подорожі ювілейної ікони з мощами Блаженної Йосафати різними парафіями в Україні та на місійних станицях, де працюють Сестри Служебниці.

Учасниками табору стали 77 школярів, віком від 7 до 17 років, з міста Красногорська, що біля Донецька.

Читати далі...

12.08.2017

Реколекції для сестер під проводом Владики Теодора Мартинюка

У реколекційному домі Преподобної Йосафати Гордашевської у Надвірні з 6 по 12 серпня 2017 тривали реколекції для Сестер Служебниць під проводом Преосвященного Владики Теодора Мартинюка, Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської Єпархії.

Протягом тижня Владика ділився з сестрами роздумами про невід’ємну частину нашого життя – терпіння, на основі Псалма 22. Владика Теодор наголошував на надзвичайну важливість довір’я до Господа у всіх моментах життя, а особливо у час випробувань і страждань. Син Божий через свою смерть на хресті надав стражданню великої вартості, а отже, як каже св. ап. Павло, «як разом з Ним терпимо, то з Ним будемо і прославлені»(1 Кор. 1,7).

Читати далі...

25.07.2017

Сестри Служебниці під час ХІІІ Генеральної Капітули обрали Нову Генеральну Настоятельку Згромадження та її Раду

24-25 липня 2017 року, XIII Генеральна Капітула обрала с. Софію Славомиру Лебедович з Провінції Матері Божої Неустанної Помочі з Польщі Генеральною Настоятелькою Згромадження Сестер СНДМ на наступні шість років (2017-2023).

Також 25 липня ХІІІ Генеральна Капітула обрала і офіційно проголосила нову Генеральну Настоятельку Згромадження ССНДМ та її Раду:
С. Софія Лебедович, Генеральна Настоятелька
С. Боніфатія Дяків, Генеральна Заступниця
С. Дженес Солюк, 2-а Генеральна Дорадниця
С. Миколая Степась, 3-я Генеральна Дорадниця
С. Луїза Цюпа, 4-а Генеральна Дорадниця

Читати далі...

19.07.2017

Сестри Служебниці провели християнський табір для соціально-незахищених дітей «Міст Надії»

10-18 липня 2017 року у Василіянському монастирі Різдва Божої Матері в с. Улашківці, що на Тернопільщині, відбувся табір під проводом Сестер Служебниць НДМ для дітей «Міст Надії». «Міст Надії» - це українська спільнота для сімей, які опинилися в складній ситуації: економічній, психологічній, соціальній.

Протягом цілого року сестри супроводжують ці сім’ї, а влітку – організовують дозвілля, відпочинок в навчально-оздоровчому таборі, метою якого є відкрити для дітей Божу любов, зробити їх щасливішими через ігри, забави, катехизацію, Святу Літургію.

Читати далі...

12.07.2017

У Папській Колегії Святого Йосафата в Римі триває ХІІІ Генеральна Капітула Сестер Служебниць

Кілька днів на початку Капітули зі сестрами був Преосвященний Владика Михаїл Бубній, Екзарх Одеський та делегат Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ.

10 липня у Базиліці Святого Петра в Римі відбулося святкування 125-літнього ювілею Згромадження Сестер Служебниць. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Михаїл Бубній, Екзарх Одеський, у співслужінні Владики Діонісія Ляховича, Апостольського візитатора для українців греко-католиків Італії,та Владики Іринея Білика, каноніка Базиліки Санта Марія Маджоре, отців василіян на чолі із Протоархимандритом о. Генезієм Віомаром та інших численних отців з різних країн.

Читати далі...

09.07.2017

«Йти слідами Блаженної Йосафати»

Саме під таким гаслом у Римі розпочалася ХІІІ Генеральна Капітула Сестер Служебниць, на яку прибули 32 сестри з усіх провінцій, щоб у молитві та співпраці зосередитися над сьогоденням Згромадження та окреслити перспективи розвитку на майбутнє

Провінцію Співстраждання Матері Божої представляють с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настоятелька, делегатки с. Ореста Боршовська і с. Емілія та с. Єлисавета Проць до помочі в секретаріаті.

Капітула розпочалася Божественною Літургією у каплиці колегії Св. Йосафата в Римі.

Продовжуймо молитися про світло Святого Духа, щоб Божа воля була для нас орієнтиром та єдиною ціллю під час кожного моменту Капітули, особливо під час прийняття важливих рішень.

Читати далі...

24.06.2017

Святкування ювілеїв Богопосвяченого життя і свята Провінції у Сестер Служебниць

Празник Співстраждання Матері Божої є святом Провінції Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Україні.

24 червня 2017 року Сестри Служебниці з різних спільнот України прибули до Провінційного дому Благовіщення Божої Матері у Львові на святкування свята Провінції Співстраждання Матері Божої та святкування ювілеїв Богопосвяченого життя сестер. Цього року 11 сестер відзначають ювілеї своєї посвяти Богові. Уже 75 років мандрують стежиною богопосвяченого життя с. Дарія Градюк і с. Миколая Глоговська, а срібний ювілей посвяти відзначають с. Лідія Сидорко, с. Михайлина Горнакевич, с. Ярослава Ільків, с. Ірина Хомин, с. Анастатасія Заброцька, с. Бернадета Ярославцева, с. Мартина Костак, с. Модеста Бучинська та с. Анатолія Захарків.

Читати далі...

18.06.2017

Семінар для для катехитів і аніматорів Донецького Екзархату під гаслом "Великого бажайте"

17-18 червня 2017 р. в приміщенні Львівської Духовної семінарії Св. Духа відбувся навчальний семінар «Організація і проведення літніх християнських таборів» для катехитів і аніматорів Донецького Екзархату.

Семінар організувала і провела с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії ДЕ, при підтримці Катехитичної Комісії КГВА.

Читати далі...

03.06.2017

Подорожуюча ікона Блаженної Йосафати у спільноті Святого Йосифа Сестер Служебниць НДМ м. Стрий

Блаженна Йосафата Гордашевська, перша Cестра Служебниця, продовжує свою благословенну подорож по спільнотах Сестер в Україні з нагоди святкування 125-ліття Згромадження Сестер Служебниць НДМ.

25 травня 2017 року ікона Йосафати прибула до своїх сестер Служебниць у м. Стрий з Києва. Її привезли настоятелька с. Єротея Сорока разом із парохом храму Благовіщеня Пречистої Діви Марії о. Василем Проциком. Було вже за північ, але сестри з трепетом чекали. Ікона занесена до каплиці, де вже було приготовано місце для неї. Лампадки уже горіли і Сестри, клякнувши, привітали Йосафату, разом відмовляючи молитву «Преподобна Йосафато, що жертовно жила…», просячи благословення та прославляючи Її в Стрию.

Читати далі...

27.05.2017

Свято Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя в Лондоні

28 травня 2017 року в Лондонській катедрі Пресвятої Родини відбулась урочистість з нагоди Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Тридцять чотири дитини протягом цілого року готувались до цієї важливої в їхньому житті події. І ось, нарешті, настав цей довгоочікуваний час. Напередодні, в суботу, діти та їх родичі приступили до святої сповіді. Цей був хвилюючий час. Потрібно сказати, що всі з великим трепетом підходили до священиків, щоб перепросити Бога за свої недобрі вчинки. Але вже після сповіді, щасливі діти готові були літати від щастя і відчуття Божої любові та прощення.

Читати далі...

26.05.2017

Мандрівка ікони з мощами Блаженної Йосафати у Києві та парафіях Київської Архиєпархії

Завершилась мандрівка ікони Блаженної Йосафати з мощами у Києві на теренах Київської Архиєпархії УГКЦ, яка перебувала тут у днях 14-25 травня 2017 року.

14 травня перед іконою Йосафати молилися у парафії св. Василія Великого. Тут с. Еммануїла Харишин підчас кожної з трьох Божествених Літургій розповіла парафіянам про історію та місію цієї ікони, та про життя Блаженної Йосафати і її небесне заступництво і ласки.

Читати далі...

14.05.2017

Свято Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя у Жовкві

Протягом цього року при парафії Отців Василіян у Катехитичній школі імені Блаженного Віталія Байрака батьки і діти готувалися до Свята – свята примирення і поєднання з Богом через Святі Тайни Сповіді і Пресвятої Євхаристії. Допомагали їм у цьому Сестри Служебниці – с. Вероніка Вайда та с. Миколая Турянська, а також Отець Матей Химинець, ЧСВВ.

13 травня 2017 року у храмі Пресвятого Серця Христового 29 родин приступили до Святої Сповіді разом з хресними батьками і всією родиною.

Читати далі...

14.05.2017

Свято Матері у Лондонській катедрі УГКЦ

Ось і непомітно підкрався до нас місяць травень – найулюбленіший з усіх місяців року. Недарма цей місяць присвячено нашим найдорожчим та найчарівнішим матерям. Нашій Небесній Неньці ми заносимо свої щирі молитви та прохання про її материнську опіку над усіма нами та над нашими дітьми. Бо Вона є Мамою понад усі мами. Бо під її «милість ми прибігаємо». Бо «ще не чувано ніколи, щоб вона не помогла». У неї вчимось бути справжніми добрими матерями.

Читати далі...

11.05.2017

Подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати побувала у чудотворному Люрді

«Що Тобі подарую, Маріє? Ти прекрасна в серпанку, мов сніг. Я фіалку, троянду й лелію покладу до Твоїх чистих ніг».

Ці квіти у стіп Пресвятої Богородиці Люрдської зложила Блаженна Йосафата у своїй подорожуючій іконі, долаючи велику відстань зі Львова до Люрду, чудотворного місця об’явлення Діви Марії в ґроті Масабель.

5 травня 2017 року о. Герман Ничак ЧСВВ, і с. Павля Бабій зустріли на летовищі в Тулузі с. Боніфатію Дяків, Провінційну Настоятельку, і с. Ольгу Трембач, Провінційну Дорадницю, які прибули з України з візитацією до своїх співсестер – с. Павлі Бабій і с. Дам’яни Іванець, які служать у чудотворному містечку Люрді у Франції.

Читати далі...

07.05.2017

Урочисте Святе Причастя у Заліщиках

7 травня, чудового сонячного недільного ранку, третьокласники Заліщицького обласного багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру приступили до Урочистого Святого Причастя. Напередодні, в суботу у храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбулося таїнство Покаяння. Вихованці з приємним хвилюванням чекали цього дня, адже до нього вони сумлінно готувалися і в цьому їм допомагала с. Христина Депутат. Разом зі своїми вчителями та вихователями, у супроводі батьків, хресних, родичів в українських вишиванках, діти прийшли до церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Читати далі...

06.05.2017

У Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові відбулася традиційна «Мамина майстерня» для соціально-незахищених дітей

6 травня 2017 року у Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові відбулася традиційна «Мамина майстерня», у якій взяли участь соціально-незахищені діти Львова, Стрия та Жовкви. «Мамина майстерня» проходить вже сьомий рік поспіль, напередодні Свята Матері, щоб пригадати дітям, що так потрібно ділитися любов’ю і добром у цьому світі, а особливо дарувати їх найріднішим особам.

Під час майстер-класів діти вчилися виготовили для своїх мам, бабусь чи опікунів подарунки своїми руками - привітальні листівки, фоторамки, прикраси та сувеніри.

Читати далі...

28.04.2017

Подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати на Кристинопільській землі

Воскреслий Христос насправді зробив диво для спільноти Сестер Служебниць дому Преподобної Йосафати у Червонограді, бо саме в цей день, у післяобідній час, Блаженна Йосафата приїхала до рідної її серцю землі – Кристинополя.

Рідною землею, адже саме у Жужелі був перший монастир Сестер Служебниць, Блаженна Йосафата подорожувала впродовж 11 днів (16-27 квітня 2017 р.) і мала змогу відвідати не лише сестер, але і всіх людей, неважливо чи вони чули і знають про неї, чи може вперше про неї почують, побачити життя свого народу у теперішніх обставинах.

Читати далі...

23.04.2017

Високопреосвященний Владика Ігор Возьняк, Львівський Архиєпископ і Митрополит, освятив наріжний камінь під будівництво храму Блаженної Йосафати У Львові

23 квітня 2017 року Божого у Львові, на перетині вулиць Промислової – Волинської, відбулося освячення каплиці Всіх Святих України і наріжного каменя під побудову храму Блаженної Йосафати Гордашевської.

Чин освячення звершив Високопреосвященний Владика Ігор Возьняк, Львівський Архиєпископ і Митрополит. Після Молебну до Всіх Святих України Владика Ігор у своїй промові заохотив присутніх старатися плекати чистоту серця, бо Господь особливо вислуховує молитви тих, котрі є чисті серцем. Також Владика звернув увагу на труднощі, пов’язані із погодними умовами, бо в цей день був і дощ, і сніг, вказавши на те, що «це діло є Боже, бо коли щось робиться на Славу Божу, тоді є різні перешкоди».

Читати далі...

17.04.2017

Великдень прийшов до Лондону

Здавалось, ми щойно вступили на дорогу приготування до найголовнішого свята у християнстві – Воскресіння Христового, та ось уже його й відсвяткували. Після пісних днів, після роздумування над своїми щоденними виборами, своїми недоліками та гріхами – наступила пора радості, смачної паски і нового життя.

У нашій Лондонській катедрі також відбулись переміни. Після страсних пісень і молитовних покаяльних відправ звучать радісні співи: Христос Воскрес!

Читати далі...

12.04.2017

Подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати у Золочеві

Перебування паломницької ікони Блаженної Йосафати є великим даром і радістю як для нашої спільноти Сестер Служебниць дитячого будинку сімейного типу «Покрова Матері Божої», так і для золочів’ян, які вже знають Йосафату Гордашевську і моляться через її заступництво у різних потребах.

3 квітня 2017 р. ми прийняли подорожуючу ікону Блаженної Йосафати до нашого дому. У цей час, ми і наші вихованці дивились на Неї по-особливому, молилися з нею, носили на руках, возили автом. Для наших дітей Блаженна Йосафата вже давно стала рідна і своя.

Читати далі...

07.04.2017

Празник Благовіщення в Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові

6 квітня 2017 року, на запрошення с. Боніфатії Дяків, Провінційної Настоятельки, Преосвященніший Владика Володимир Груца, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, відслужив Велике Повечір’я з Литією з нагоди Празника Благовіщення Пресвятої Богородиці у каплиці Провінційного дому Сестер Служебниць у Львові. У цей празник сестри згадують також відхід до неба Блаженної Йосафати, співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць.

У проповіді Владика Володимир підкреслив, що у святі Благовіщення Боже «так» зустрічається з людським «так».

Читати далі...

02.04.2017

Сестри Служебниці провели реколекції для вірних Донецького Екзархату

У днях 30 березня – 2 квітня 2017 року в приміщенні Львівської Духовної Семінарії Св. Духа у смт. Рудно відбулися реколекції для катехитів і вірних Донецького Екзархату. Духовний захід організувала с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії ДЕ, а провели його Сестри Служебниці НДМ Любомира Надич і Тереза Безпалько.

Три дні в тиші і молитві учасники реколекцій мали можливість «пильно проникнути духом у Святе Письмо» - завдяки «Lectio divina» або «божественне читання», одного з найстаріших способів читання і молитви Божим Словом.

Читати далі...

02.04.2017

Блаженніший Любомир відсвяткував 40-літній ювілей Архиєрейської Хіротонії

2 квітня 2017 року с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настотелька, а також сестри з Києва побували в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, де урочистою Божественною Літургією розпочато святкувала 40-ліття Архиєрейської Хіротонії Блаженнішого Любомира Гузара, Архиєпископа-емерита.

Цього дня Блаженніший Любомир отримав багато вітань, до яких долучилися й Сестри Служебниці. Зокрема сестра Боніфатія від імені усіх Сестер Служебниць подякувала Блаженнішому Владиці Любомирові «за багатолітнє і жертвенне пастирське служіння Церкві та українському народові, за вміння слухати Божий голос і передавати його усім вірним, за відвагу, мудрість, і батьківську любов, яку кожен із нас досвідчує і дуже цінує. Дякуємо за Вашу гарячу й ревну молитву, яку ми відчуваємо, за Вашу особу, яка випромінює добро, світло та радість».

Читати далі...

31.03.2017

Зустріч настоятельок Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні

31 березня – 1 квітня 2017 року у Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові відбулася зустріч настоятельок Провінції Співстраждання Матері Божої. На зустріч прибули сестри з різних спільнот в Україні.

31 березня, на початку зустрічі, сестри мали нагоду розповісти про різні цікаві спільнотні та пасторальні події, зокрема про перебування подорожуючої ікони з мощами Блаженної Йосафати у монастирях та парафіях, де здійснюють свій апостолят Сестри Служебниці. Справді, це є великим даром, що Блаженна Йосафата, Співзасновниця Згромадження Сестер Служебниць, через подорожуючу ікону, у 125-літній ювілей Згромадження, могла відвідати різні віддалені парафії, родини і зустрітися з окремими людьми, які щиро просили її молитовного заступництва.

Читати далі...

26.03.2017

У Бережанах відійшла по вічну нагороду до свого Небесного Обручника с. Надія Марія Кобрин

Сестри Служебниці повідомляють, що 26 березня 2017 року у домі Співстраждання Матері Божої у Бережанах відійшла по вічну нагороду с. Надія Марія Кобрин на 81 році життя та 38 чернечого покликання.

З 1988 року с. Надія проживала у монастирі Сестер Служебниць у Бережанах. Сестра Надія жертвенно та з посвятою доглядала стареньких хворих сестер у монастирі, виконувала різні домашні обов’язки, працювала в лікарні і завжди знаходила час, щоб навчити спраглих людей про Бога, заохотити їх до молитви.

Сестра Надія дуже любила Згромадження Сестер Служебниць, молилася за нові ревні покликання, раділа молодими покликаннями.

В останні роки свого життя с. Надія хворіла, була вже немічна, але її дух був завжди молодий і сильний. Протягом останнього року с. Надія була прикута до ліжка, дуже терпіла внаслідок хвороби. Сестри, котрі доглядали стареньку сестру останніми роками, згадують її велику чесноту терпеливості.

Читати далі...

08.03.2017

Подорожуюча Ікона з мощами Блаженної Йосафати побувала в Бельгії

3-8 березня 2017 року Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків провела візитацію спільноти сестер, які провадять служіння в Апостольській Нунціатурі в Брюсселі (Бельгія). У цій подорожі Провінційну Настоятельку супроводжувала с. Христофора Буштин, Провінційна Дорадниця. Також сестри привезли зі собою подорожуючу Ікону з мощами Блаженної Йосафати.

Сестри місцевої спільноти – настоятелька с. Надія Котур, с. Антонія Кулик і с. Йоанна Чорній щиро привітали сестер з України і торжественно внесли подорожуючу Ікону Блаженної Йосафати до приватної каплиці Апостольскої Нунціатури.

Читати далі...

03.03.2017

Семінар для сестер-захристіянок відбувся у Львові

У Провінційному домі у Львові відбувся семінар для сестер, які працюють у захристіях. С. Анастасія Заброцька поділилася з учасницями семінару про розвиток Великого посту, свята Пасхи, про те, як формувалися богослужбові обряди Страсного тижня. Практика Страсного тижня – це практика Єрусалимської та Константинопольської церков.

Сестри дізналися про те, як формувався цикл Великопосних відправ, про різні обряди, які повстали опісля, наприклад, викладення Плащаниці, обряди почитання хреста, про те, як формувалися особливі обряди Страсного четверга, Великої п’ятниці та суботи, і з якими практиками певних церковних спільнот це було пов’язано.

Читати далі...

27.02.2017

Подорожуюча ікона Блаженної Йосафати в Лондоні

Для парафіян Лондонської катедри Пресвятої Родини цей тиждень залишиться в серці надовго. Адже до нашого храму завітала подорожуюча ікона Блаженної Йосафати Гордашевської. Вже починаючи від минулої середи всі, хто приходив до храму, мали нагоду помолитися до блаженної та поцілувати її мощі.

У суботу ввечері 25 лютого 2007 року святкування розпочались Молебнем до Блаженної Йосафати, який відслужили о. Атанасій Маквей та о. Іван Білик. Після чого Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків розповіла усім присутнім про саму ікону та її подорож по всіх континентах.

Читати далі...

20.02.2017

Подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати у Бережанах

Щоразу, заглиблюючись у духовну історію чи, радше, історію Церкви, починаєш дедалі краще розуміти, що кожна історична епоха була невипадково позначена певними подіями релігійного життя й особами, які були покликані ширити християнську свідомість, зміцнювати віру й піднімати в народі духовність. Покликані Господом, вони були тим містком та дороговказом, за яким часто наш народ наближався й приходив до Бога. Вони були яскравим прикладом щирої християнської свідомості, жертвенності та праведності.

Читати далі...

14.02.2017

Вітаємо с. Дарію Градюк з 75-літнім ювілеєм Богопосвяченого життя

14 лютого 2017 року Божого урочистою Божественною Літургією у каплиці монастиря Сестер Служебниць у Червонограді розпочалося святкування 75-ліття богопосвяченого життя с. Дарії Градюк. Сестри з різних спільнот прибули, щоб подякувати Богові за дар життя та покликання ювілятки, а також скласти їй свої побажання.

Розділити свято прийшов також ігумен Василіянського монастиря о. Ігнатій Москалюк.

Читати далі...

05.02.2017

Подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати побувала в Одесі

4 лютого 2017 року с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настоятелька, с. Ольга Трембач, с. Софронія Данилюк, с. Стефанія Коваленко та с.Володимира Зозуляк відвідали парафію св. ап. Петра і Павла у м. Южному.

Святкову Божественну Літургію очолив парох о. Василь Колодчин. Опісля сестри заспівали молебень до бл. Йосафати.

Читати далі...

03.02.2017

Семінар-тренінг «Управління емоціями та налагодження психологічних кордонів»

Близько двадцяти сестер мали нагоду взяти участь у семінарі-тренінгу «Управління емоціями та налагодження психологічних кордонів», який у Провінційному домі у Львові провела п. Ірина Матійців, кандидат психологічних наук. Учасниці семінару старалися побачити емоції, які у житті допомагають і, навпаки, перешкоджають. Абсолютно природно переживати емоції. Справа не в тому, які ми емоції переживаємо (злість, образа чи радість), адже усі емоції є потрібні. Як ми вміємо управляти емоціями – це важливе запитання. Ми є господарями своїх емоцій. Усе, що є всередині людини – проявляється ззовні.

Читати далі...

29.01.2017

Подорожуюча ікона Блаженної Йосафати в Заліщиках

Ікона Блаженної Йосафати Гордашевської з вмонтованими мощами подорожує по спільнотах сестер та парафіях, у яких Сестри Служебниці провадять своє служіння для народу та Церкви там, де є найбільша потреба.

25 січня 2017 року ікона Бл. Йосафати завітала до мальовничого містечка Заліщики. Сестри Служебниці радо зустріли ікону з мощами у своїй обителі , де в каплиці вона перебувала кілька днів.

Читати далі...

22.01.2017

Переселенці з Донбасу, вірні УГКЦ, зібралися у Львові на спільну молитву і коляду

22 січня 2017 року, у День Соборності України, 50 осіб, переселенців з Донбасу, вірних УГКЦ зібралися на спільну молитву і коляду. Духовний захід організувала с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії Донецького екзархату. В ньому взяли участь переселенці з Донецька і Луганська, які приїхали з Тернополя, Вишгороду, Броварів, Львова і львівської області.

Читати далі...

17.01.2017

Вірні Івано-Франківська моляться перед подорожуючою іконою з мощами Блаженної Йосафати

12 січня 2017 року ікона з мощами Блаженної Йосафати прибула до Івано-Франківська. Найперше ікону привезли до каплиці дому Серця Христового, де сестри місцевої спільноти мали нагоду молитися через заступництво першої Служебниці.

13 січня подорожуюча ікона прибула до катедрального Храму Воскресіння Христового. На молитву зібралося багато парафіян. Настоятель катедри о. Юрій Новицький та о. Роман Влашин урочисто внесли ікону до храму і встановили на тетраподі.

Читати далі...

15.01.2017

Різдвяний вечір «Бог ся рождає» у катедральному храмі у Лондоні

15 січня 2017 року в катедральному храмі Пресвятої Родини в Лондоні відбувся різдвяний вечір «Бог ся рождає!». У святковій програмі брали участь катехити, діти та парафіяни катедри. Під час вечора прозвучало більш, ніж п'ятнадцять нових колядок, які гармонійно переплелися з дійствами різдвяного вертепу.

Новонароджений Ісус згуртував навколо себе і бідних пастушків, і багатих царів, прихилив небеса зі своїми ангелами до дітей зі щирим серцем і дорослих, готових прийняти благу вість. Навіть вся природа відчула божественну любов свого Сотворителя.

Читати далі...

25.12.2016

Семінар «Інтерактивні методи катехизації дітей дошкільного віку» відбувся в Запоріжжі

23-25 грудня 2016 року в Запоріжжі відбувся навчальний семінар по інтерактивних методах катехизації для катехитів Донецького екзархату.

У даному заході, який організувала і провела с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії Донецького Екзархату, взяли участь13 катехитів з Дніпра, Запоріжжя, Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. Семінар відбувся за сприяння Катехитичної Комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

Читати далі...

22.12.2016

Свято Непорочного Зачаття у спільноті дому святої Софії в Києві

22 грудня 2016 року сестри дому святої Софії в Києві святкували празник Непорочного Зачаття Діви Марії. На святкування прибули ще сестри з Одеси.

Святкову Божественну Літургію у каплиці відслужили Преосвященний Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ,і о. Андрій Хім’як.

У проповіді Владика Богдан заохотив сестер бути богопосвяченими особами, які "будять цей світ до життя з Богом"...

Читати далі...

22.12.2016

Сестри Служебниці святкують Непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії

У празник Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії під час Божественної Літургії Сестри Служебниці по цілому світі урочисто відновили свою посвяту Богові.

Святкування празника Згромадження у Провінційному домі у Львові розпочалося 21 грудня Великою Вечірнею з Литією, яку відслужив о. Олег Федоренко, СДБ. Після молитви отець Олег поділився роздумами про своє бачення богопосвяченого життя, зокрема підкреслив, що богопосвячені особи мають бути людьми надії у сучасному світі.

Читати далі...

19.12.2016

Ходить по землі Святий Миколай

Святий Миколай не оминув також і чемних українських дітей у Лондоні. Цього року катедральний зал був переповнений усмішками батьків та вогником в очах нашої дітвори, адже мрії збуваються! Небесний Добродій приходить, щоб знову і знову показати всім свою безмежну доброту і навчити нас своїм прикладом бути «святими миколаями» для своїх ближніх, особливо тих, які цього найбільше потребують.

Діти виявили неабияку активність у відповідях на загадки, також брали участь у різноманітних конкурсах.

Читати далі...© 2015.Усі права застережено