Місійна спільнота в Люрді (Франція)

6 Avenue Antoine Beguere
65100 Lourdes
FRANCE

tel. 0033980833780

ugcclurd@yahoo.com

Служіння Сестер Служебниць з України в Люрді

Місійна праця Сестер Служебниць у Люрді — це праця з паломниками, які приїжджають на прощу до чудотворного місця — місця об'явлення Божої Матері в печері Масабієль. Ця печера знаходиться в підніжжі гори. Сьогодні це велике відпустове місце, з двома великими Базиліками: нижня - Базиліка «Розер», тобто «Вервиці»; верхня - Базиліка «Непорочного Зачаття Божої Матері» і посередині між ними є крипта, у якій є реліквії св. Бернадети.

У 2013 році місійну працю в Люрді перейняли Сестри Служебниці з України, до того часу тут працювали сестри з Канади.

Місією Сестер Служебниць у Люрді є допомагати священикам духовно супроводжувати паломників з України та діаспори, а також приймати римо-католицькі групи паломників, які часто замовляють український храм для служіння Месси.

Найперше, зустрівши наших паломників, сестри знайомляться з ними і закликають почуватися як вдома, як єдина спільнота. Сестри коротко розповідають історію нашої церкви в Люрді та про появи Божої Матері дівчині Бернадеті.

Сестри співають Службу Божу для українських паломників в українському храмі, або в печері, де було об’явлення, або в іншому храмі; катехизують паломників та підготовляють їх до Святих Тайн Сповіді і Св. Причастя.

Часто супроводжують прочан на Хресній Дорозі, до печери Масабієль, де Пресвята Богородиця вісімнадцять разів об’являлася чотирнадцятилітній дівчині Бернадеті Субіру. Також сестри супроводжують українських паломників до купелі у святій воді, до Базиліки, яка була збудована на прохання Пресвятої Богородиці, до будинку, де народилася і жила св. Бернадета, та до в’язниці, де сім’ю Субіру переселили після збанкротування.

Щодня у Люрді відбуваються дві великі процесії-молитви, у яких беруть участь прочани з різних країн світу, а саме: Євхаристійна процесія о 17:00 та процесія Вервиці о 21:00.

Сестри готують українських паломників співати пісню до Божої Матері та молитися «Богородице Діво» українською мовою під час процесії Вервиці о 21:00.

Окрім українців, нашу українську церкву в Люрді відвідують паломники інших національностей, які просять щось розповісти чи пояснити.

Важливою місією сестер у Люрді є молитва, бо всі прочани, які приїжджають, залишають свої намірення і просять, щоб приносити їх до Богородиці. Тому священик і сестри щодня моляться в храмі, а також ходять до Ґроти чи до каплиці-адорації, щоби молитися за паломників.

До того часу, як була збудована українська церква у 1982 році, Сестри Служебниці допомагали і також сьогодні допомагають священикам в духовному супроводі прочан та піклуються про отця капелана, церковний будинок і дбають про чистоту храму.

Під час великої прощі українців з Іспанії, Італії та Франції сестри підготовляють захристію до Архиєрейської Літургії у Базиліці в Санктуарію. Приготовляють престіл на подвір'ї нашої церкви для подячного Молебня до Божої Матері. Разом із паломниками моляться в купелі, в різних наміреннях і вервицю, (влітку є великі черги до купелі, інколи треба довго чекати), особливо під час великої прощі українців з Італії і Іспанії.

На свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа і на свято Воскресіння Господнього сестри їдуть до м. Тулузи, щоб спільно молитися урочисту Архиєрейську Божественну Літургію і бути з українськими прочанами при спільній трапезі.


© 2015.Усі права застережено