Соціальне служіння Сестер Служебниць


Упродовж своєї історії Церква продовжує місію Христа на землі, який прийшов нести Добру Новину убогим.

Убогі та потребуючі займають окреме місце у серці сучасного святішого отця Франциска, Папи Римського, який своєю поставою і способом життя свідчить про солідарність з убогими. Убогі − це ті, які найчастіше залишаються поза увагою суспільства. Сучасна Церква не може про них забувати.

Згромадження Сестер Служебниць було засноване для того, щоб звіщати Боже Царство бідним, неписьменним людям Галичини. Сестри вивчали потреби і старалися їм зарадити, вживаючи доступних засобів. Історія Згромадження залишила багато цікавих прикладів соціального служіння сестер. У Жужелі, де було відкрито перший монастир Сестер Служебниць у 1892 році, не було аптеки. Блаженна с. Йосафата купила книгу, у якій яскравими барвами були зображені різні лікарські рослини з поясненням, як їх уживати. Сестри збирали лікарські рослини, готували з них ліки і роздавали вбогим хворим.

Одного разу Блаженна Йосафата принесла до монастиря стареньку хвору жебрачку, поклала на своє ліжко (вільного ліжка не було) і піклувалася нею день і ніч. Перед смертю старенька прийняла Святі Тайни. Блаженна Йосафата конкретно любила Христа в бідних і нужденних.

Крім того, c. Йосафата прийняла десятимісячну сирітку, батьки якої отруїлись грибами. Сестри виховали дівчинку, вивчили її, і пізніше вона вступила до Згромадження.

Відповідаючи на різні виклики сучасності, Сестри Служебниці в Україні стараються внести свою лепту у служіння убогим. При наших монастирях в Україні діє 13 осередків «Міст Надії», у яких сестри піклуються про духовні потреби дітей-сиріт та з потребуючих багатодітних родин. Сестри проводять для дітей катехитичні заняття, організовують екскурсії, духовні прощі. Особливо потребуючі діти чекають на літо, тому що мають можливість відпочити у християнсьому таборі в Карпатах.

У 2007 році у Золочеві при монастирі Сестри Служебниці відкрили дитячий будинок сімейного типу, де проживають десять дітей-сиріт.

Дитячий будинок сімейного типу "Покрова Матері Божої" у Золочеві
Дитячий будинок сімейного типу "Покрова Матері Божої" у Золочеві


У 2013 році у Львові розпочав роботу Соціальний Центр ССНДМ, у якому проживають дівчата-сироти, які є студентками різних навчальних закладів Львова. Сестри стараються створити гарні умови для виховання дівчат, їх духовного та культурного розвитку: проводять із ними виховні бесіди, святкування християнських свят. У каплиці Соціального Центру часто служиться Божественна Літургія, у якій дівчата радо беруть активну участь.
Соціальний Центр ССНДМ у ЛьвовіСоціальний Центр Сестер Служебниць у Львові© 2015.Усі права застережено