Новини


07.04.2017

Празник Благовіщення в Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові

6 квітня 2017 року, на запрошення с. Боніфатії Дяків, Провінційної Настоятельки, Преосвященніший Владика Володимир Груца, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, відслужив Велике Повечір’я з Литією з нагоди Празника Благовіщення Пресвятої Богородиці у каплиці Провінційного дому Сестер Служебниць у Львові. У цей празник сестри згадують також відхід до неба Блаженної Йосафати, співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць.

У проповіді Владика Володимир підкреслив, що у святі Благовіщення Боже «так» зустрічається з людським «так».

Читати далі...

02.04.2017

Сестри Служебниці провели реколекції для вірних Донецького Екзархату

У днях 30 березня – 2 квітня 2017 року в приміщенні Львівської Духовної Семінарії Св. Духа у смт. Рудно відбулися реколекції для катехитів і вірних Донецького Екзархату. Духовний захід організувала с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії ДЕ, а провели його Сестри Служебниці НДМ Любомира Надич і Тереза Безпалько.

Три дні в тиші і молитві учасники реколекцій мали можливість «пильно проникнути духом у Святе Письмо» - завдяки «Lectio divina» або «божественне читання», одного з найстаріших способів читання і молитви Божим Словом.

Читати далі...

02.04.2017

Блаженніший Любомир відсвяткував 40-літній ювілей Архиєрейської Хіротонії

2 квітня 2017 року с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настотелька, а також сестри з Києва побували в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, де урочистою Божественною Літургією розпочато святкувала 40-ліття Архиєрейської Хіротонії Блаженнішого Любомира Гузара, Архиєпископа-емерита.

Цього дня Блаженніший Любомир отримав багато вітань, до яких долучилися й Сестри Служебниці. Зокрема сестра Боніфатія від імені усіх Сестер Служебниць подякувала Блаженнішому Владиці Любомирові «за багатолітнє і жертвенне пастирське служіння Церкві та українському народові, за вміння слухати Божий голос і передавати його усім вірним, за відвагу, мудрість, і батьківську любов, яку кожен із нас досвідчує і дуже цінує. Дякуємо за Вашу гарячу й ревну молитву, яку ми відчуваємо, за Вашу особу, яка випромінює добро, світло та радість».

Читати далі...

31.03.2017

Зустріч настоятельок Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні

31 березня – 1 квітня 2017 року у Провінційному домі Сестер Служебниць у Львові відбулася зустріч настоятельок Провінції Співстраждання Матері Божої. На зустріч прибули сестри з різних спільнот в Україні.

31 березня, на початку зустрічі, сестри мали нагоду розповісти про різні цікаві спільнотні та пасторальні події, зокрема про перебування подорожуючої ікони з мощами Блаженної Йосафати у монастирях та парафіях, де здійснюють свій апостолят Сестри Служебниці. Справді, це є великим даром, що Блаженна Йосафата, Співзасновниця Згромадження Сестер Служебниць, через подорожуючу ікону, у 125-літній ювілей Згромадження, могла відвідати різні віддалені парафії, родини і зустрітися з окремими людьми, які щиро просили її молитовного заступництва.

Читати далі...

26.03.2017

У Бережанах відійшла по вічну нагороду до свого Небесного Обручника с. Надія Марія Кобрин

Сестри Служебниці повідомляють, що 26 березня 2017 року у домі Співстраждання Матері Божої у Бережанах відійшла по вічну нагороду с. Надія Марія Кобрин на 81 році життя та 38 чернечого покликання.

З 1988 року с. Надія проживала у монастирі Сестер Служебниць у Бережанах. Сестра Надія жертвенно та з посвятою доглядала стареньких хворих сестер у монастирі, виконувала різні домашні обов’язки, працювала в лікарні і завжди знаходила час, щоб навчити спраглих людей про Бога, заохотити їх до молитви.

Сестра Надія дуже любила Згромадження Сестер Служебниць, молилася за нові ревні покликання, раділа молодими покликаннями.

В останні роки свого життя с. Надія хворіла, була вже немічна, але її дух був завжди молодий і сильний. Протягом останнього року с. Надія була прикута до ліжка, дуже терпіла внаслідок хвороби. Сестри, котрі доглядали стареньку сестру останніми роками, згадують її велику чесноту терпеливості.

Читати далі...

08.03.2017

Подорожуюча Ікона з мощами Блаженної Йосафати побувала в Бельгії

3-8 березня 2017 року Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків провела візитацію спільноти сестер, які провадять служіння в Апостольській Нунціатурі в Брюсселі (Бельгія). У цій подорожі Провінційну Настоятельку супроводжувала с. Христофора Буштин, Провінційна Дорадниця. Також сестри привезли зі собою подорожуючу Ікону з мощами Блаженної Йосафати.

Сестри місцевої спільноти – настоятелька с. Надія Котур, с. Антонія Кулик і с. Йоанна Чорній щиро привітали сестер з України і торжественно внесли подорожуючу Ікону Блаженної Йосафати до приватної каплиці Апостольскої Нунціатури.

Читати далі...

03.03.2017

Семінар для сестер-захристіянок відбувся у Львові

У Провінційному домі у Львові відбувся семінар для сестер, які працюють у захристіях. С. Анастасія Заброцька поділилася з учасницями семінару про розвиток Великого посту, свята Пасхи, про те, як формувалися богослужбові обряди Страсного тижня. Практика Страсного тижня – це практика Єрусалимської та Константинопольської церков.

Сестри дізналися про те, як формувався цикл Великопосних відправ, про різні обряди, які повстали опісля, наприклад, викладення Плащаниці, обряди почитання хреста, про те, як формувалися особливі обряди Страсного четверга, Великої п’ятниці та суботи, і з якими практиками певних церковних спільнот це було пов’язано.

Читати далі...

27.02.2017

Подорожуюча ікона Блаженної Йосафати в Лондоні

Для парафіян Лондонської катедри Пресвятої Родини цей тиждень залишиться в серці надовго. Адже до нашого храму завітала подорожуюча ікона Блаженної Йосафати Гордашевської. Вже починаючи від минулої середи всі, хто приходив до храму, мали нагоду помолитися до блаженної та поцілувати її мощі.

У суботу ввечері 25 лютого 2007 року святкування розпочались Молебнем до Блаженної Йосафати, який відслужили о. Атанасій Маквей та о. Іван Білик. Після чого Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків розповіла усім присутнім про саму ікону та її подорож по всіх континентах.

Читати далі...

20.02.2017

Подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати у Бережанах

Щоразу, заглиблюючись у духовну історію чи, радше, історію Церкви, починаєш дедалі краще розуміти, що кожна історична епоха була невипадково позначена певними подіями релігійного життя й особами, які були покликані ширити християнську свідомість, зміцнювати віру й піднімати в народі духовність. Покликані Господом, вони були тим містком та дороговказом, за яким часто наш народ наближався й приходив до Бога. Вони були яскравим прикладом щирої християнської свідомості, жертвенності та праведності.

Читати далі...

14.02.2017

Вітаємо с. Дарію Градюк з 75-літнім ювілеєм Богопосвяченого життя

14 лютого 2017 року Божого урочистою Божественною Літургією у каплиці монастиря Сестер Служебниць у Червонограді розпочалося святкування 75-ліття богопосвяченого життя с. Дарії Градюк. Сестри з різних спільнот прибули, щоб подякувати Богові за дар життя та покликання ювілятки, а також скласти їй свої побажання.

Розділити свято прийшов також ігумен Василіянського монастиря о. Ігнатій Москалюк.

Читати далі...

05.02.2017

Подорожуюча ікона з мощами Блаженної Йосафати побувала в Одесі

4 лютого 2017 року с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настоятелька, с. Ольга Трембач, с. Софронія Данилюк, с. Стефанія Коваленко та с.Володимира Зозуляк відвідали парафію св. ап. Петра і Павла у м. Южному.

Святкову Божественну Літургію очолив парох о. Василь Колодчин. Опісля сестри заспівали молебень до бл. Йосафати.

Читати далі...

03.02.2017

Семінар-тренінг «Управління емоціями та налагодження психологічних кордонів»

Близько двадцяти сестер мали нагоду взяти участь у семінарі-тренінгу «Управління емоціями та налагодження психологічних кордонів», який у Провінційному домі у Львові провела п. Ірина Матійців, кандидат психологічних наук. Учасниці семінару старалися побачити емоції, які у житті допомагають і, навпаки, перешкоджають. Абсолютно природно переживати емоції. Справа не в тому, які ми емоції переживаємо (злість, образа чи радість), адже усі емоції є потрібні. Як ми вміємо управляти емоціями – це важливе запитання. Ми є господарями своїх емоцій. Усе, що є всередині людини – проявляється ззовні.

Читати далі...

29.01.2017

Подорожуюча ікона Блаженної Йосафати в Заліщиках

Ікона Блаженної Йосафати Гордашевської з вмонтованими мощами подорожує по спільнотах сестер та парафіях, у яких Сестри Служебниці провадять своє служіння для народу та Церкви там, де є найбільша потреба.

25 січня 2017 року ікона Бл. Йосафати завітала до мальовничого містечка Заліщики. Сестри Служебниці радо зустріли ікону з мощами у своїй обителі , де в каплиці вона перебувала кілька днів.

Читати далі...

22.01.2017

Переселенці з Донбасу, вірні УГКЦ, зібралися у Львові на спільну молитву і коляду

22 січня 2017 року, у День Соборності України, 50 осіб, переселенців з Донбасу, вірних УГКЦ зібралися на спільну молитву і коляду. Духовний захід організувала с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії Донецького екзархату. В ньому взяли участь переселенці з Донецька і Луганська, які приїхали з Тернополя, Вишгороду, Броварів, Львова і львівської області.

Читати далі...

17.01.2017

Вірні Івано-Франківська моляться перед подорожуючою іконою з мощами Блаженної Йосафати

12 січня 2017 року ікона з мощами Блаженної Йосафати прибула до Івано-Франківська. Найперше ікону привезли до каплиці дому Серця Христового, де сестри місцевої спільноти мали нагоду молитися через заступництво першої Служебниці.

13 січня подорожуюча ікона прибула до катедрального Храму Воскресіння Христового. На молитву зібралося багато парафіян. Настоятель катедри о. Юрій Новицький та о. Роман Влашин урочисто внесли ікону до храму і встановили на тетраподі.

Читати далі...

15.01.2017

Різдвяний вечір «Бог ся рождає» у катедральному храмі у Лондоні

15 січня 2017 року в катедральному храмі Пресвятої Родини в Лондоні відбувся різдвяний вечір «Бог ся рождає!». У святковій програмі брали участь катехити, діти та парафіяни катедри. Під час вечора прозвучало більш, ніж п'ятнадцять нових колядок, які гармонійно переплелися з дійствами різдвяного вертепу.

Новонароджений Ісус згуртував навколо себе і бідних пастушків, і багатих царів, прихилив небеса зі своїми ангелами до дітей зі щирим серцем і дорослих, готових прийняти благу вість. Навіть вся природа відчула божественну любов свого Сотворителя.

Читати далі...

25.12.2016

Семінар «Інтерактивні методи катехизації дітей дошкільного віку» відбувся в Запоріжжі

23-25 грудня 2016 року в Запоріжжі відбувся навчальний семінар по інтерактивних методах катехизації для катехитів Донецького екзархату.

У даному заході, який організувала і провела с. Єроніма Вовчак, Голова Катехитичної Комісії Донецького Екзархату, взяли участь13 катехитів з Дніпра, Запоріжжя, Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. Семінар відбувся за сприяння Катехитичної Комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

Читати далі...

22.12.2016

Свято Непорочного Зачаття у спільноті дому святої Софії в Києві

22 грудня 2016 року сестри дому святої Софії в Києві святкували празник Непорочного Зачаття Діви Марії. На святкування прибули ще сестри з Одеси.

Святкову Божественну Літургію у каплиці відслужили Преосвященний Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ,і о. Андрій Хім’як.

У проповіді Владика Богдан заохотив сестер бути богопосвяченими особами, які "будять цей світ до життя з Богом"...

Читати далі...

22.12.2016

Сестри Служебниці святкують Непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії

У празник Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії під час Божественної Літургії Сестри Служебниці по цілому світі урочисто відновили свою посвяту Богові.

Святкування празника Згромадження у Провінційному домі у Львові розпочалося 21 грудня Великою Вечірнею з Литією, яку відслужив о. Олег Федоренко, СДБ. Після молитви отець Олег поділився роздумами про своє бачення богопосвяченого життя, зокрема підкреслив, що богопосвячені особи мають бути людьми надії у сучасному світі.

Читати далі...

19.12.2016

Ходить по землі Святий Миколай

Святий Миколай не оминув також і чемних українських дітей у Лондоні. Цього року катедральний зал був переповнений усмішками батьків та вогником в очах нашої дітвори, адже мрії збуваються! Небесний Добродій приходить, щоб знову і знову показати всім свою безмежну доброту і навчити нас своїм прикладом бути «святими миколаями» для своїх ближніх, особливо тих, які цього найбільше потребують.

Діти виявили неабияку активність у відповідях на загадки, також брали участь у різноманітних конкурсах.

Читати далі...© 2015.Усі права застережено