Донецьк, дім Всіх Святих Українського народу

вул. Свідерського, 35
83060 м. Донецьк
Україна
тел.: (062) 203-80-54


Історія дому Сестер Служебниць у Донецьку

25 травня 2000 року на запрошення пароха о. Василя Пантелюка та з благословення с. Дженес Солюк, Головної Настоятельки, та с. Марти Козак, Провінційної Настоятельки, до Донецька приїхали с. Кекилія Замуляк (з Бразилії) та с. Віра Курищук, і заснували першу Служебницьку спільноту під покровом Всіх святих Українського народу. Оскільки власного помешкання ще не було, то сестри замешкали на квартирі катехитки Тетяни Долгової, а 11 липня переселилися на квартиру по вул. Васнецова , 1/5, яка знаходилася поблизу храму. Та й храму тоді ще не було – богослужіння відправляли під навісом, який служив за тимчасову капличку.

Із перших днів сестри розпочали активну працю: відвідували довколишні парохії, знайомилися з людьми, катехизували дітей та дорослих. С. Віра провела літню катехизацію в с. Криниці та м. Новодонецьку. С. Кекилія організувала Катехитичний центр Екзархату і вже з 26 липня по 18 серпня провела літню сесію для вчителів християнської етики та катехитів, яких нараховувалося 40 осіб. Кількість бажаючих навчатися на катехитичних курсах зростала з року в рік – так у 2001 р. їх було 60, а у 2002 р. – 85. Келія с. Кекилії служила за Катехитичний центр Екзархату, а збори катехитів проводили в нашій гостинній, де вміщалося до 20 осіб. У вересні 2001 року стараннями с. Кекилії вдалося придбати приміщення для Катехитичного центру по вул. Інженерній, що значно поліпшило умови апостольської праці сестер, а 25 червня сестри придбали ще один будинок на вул. Свідерського, 35.

З плином часу Донецьку було збудовано храм Покрови Пресвятої Богородиці, у якому Сестри Служебниці щодня провадили спів Утрені, Часів, Божественної Літургії та Вечірні. Сестри Служебниці очолювали Катехитичну Комісію Донецько-Харківського Екзархату та відповідали за катехитичний центр й недільну катехитичну школу, проводили катехизацію для дітей та дорослих, відвідували в'язницю.

Також сестри з Донецька виїжджали на катехизацію до ценртальної та південної України.

16 серпня 2014 р. дім Всіх Святих Українського народу в Донецьку по вул. Свідерського, 35 захопили сепаратисти ДНР. Сестрам вдалося виїхати з Донецька у кінці липня 2014 року.

Сестри Служебниці вірять, що зможуть повернутися до Донецька і продовжувати ширити Боже Слово на східних теренах України.


© 2015.Усі права застережено