Новини


22.12.2015

Сестри Служебниці відсвяткували празник Покровительки свого Згромадження

Сьогодні празник Непорочного Зачаття Діви Марії, свято Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Цього дня сестри Провінції єднаються у молитві за Боже благословення для нашого Згромадження, а також відновляють свої чернечі обіти послуху, чистоти та убожества, тим самим пригадуючи собі цінний дар свого покликання та цілковиту посвяту Господеві.

Празничну Божественну Літургію у Провінційному домі у Львові відправив Ігумен Святоуспенської Унівської Лаври о. Ілля Мамчак та виголосив проповідь про Пречисту Діву Марію, її віру і готовість прийняти Господа до свого серця.

На Літургії, окрім спільноти Провінційного дому були присутні сестри з інших львівських спільнот. Також свою чернечу посвяту Господеві разом із нами відновляла Генеральна Настоятелька с. Тереза Слота, яка зараз перебуває в Україні з канонічною візитацією нашої Провінції.

У своєму привітальному зверненні Мати Генеральна пригадала, що «Богородиця є для нас, сестер, найкращим прикладом Служебниці, Господньої слугині! Цілковито відкрита на Господа та потреби ближніх, вона є прозорою у виконанні Божої волі. Усе її життя підпорядковане Богові. Марія не реалізує свій особистий проект життя, але питає і пильно слухає та зберігає Божі слова у своєму серці. Навіть, якщо не все розуміє, вона вміє чекати… Перебуваючи на візитації у нашій матерній Провінції Співстраждання Божої Матері в Україні, хочу заохотити Вас, дорогі сестри, слухати, співдіяти і бути вірними та відкритими на Господа, як Марія. Наші засновники почули Божий голос і втілили Його задум. Перші сестри були чуйними і вірними у здійсненні волі Божої і ця їхня вірність зродила плід – численні покликання, не тільки в Україні, але і далеко за її межами».

Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків з нагоди віднови черневих обітів побажала сестрам, «щоб відновляючи наші обіти, які ми добровільно склали Богові, ми наново усвідомили превеликий дар нашого покликання та з радістю і всеціло віддали себе на служіння Ісусові, нашому Обручнику. Нехай Пресвята Богородиця «Милосердя двері», яка є Покровителькою Ювілейного Року Божого Милосердя, своєю Материнською рукою провадить нас та вчить любити, прощати, довіряти і бути готовими у наших щоденних обов’язках іти за Божим покликом. Нехай огортає нас усіх, наші спільноти, та сповнює милосердям наші серця до себе та до наших ближніх, щоб ми ставали щораз більше подібними до Неї – Першої Служебниці Господньої».

20.12.2015

Почитання мощей Блаженної Йосафати в Ірпіні

20 грудня 2015 вірні м. Ірпінь мали можливість прикластися до мощей Блаженної Йосафати Гордашевської в храмі Різдва Богородиці. На запрошення о. Мирослава Латинника та о. Віталія Воєца, троє сестер: с. Меланія Сидорик, с. Герарда Браголя та с. Тимотея Витрикус приїхали з мощами та іконою Блаженної Йосафати Гордашевської. Присутні молільники можливість послухати розповідь с. Меланії про життя Блаженної Йосафати, повне молитви та вірності Богові.

Читати далі...

19.12.2015

Сестри побували у Польщі на урочистості введення на митрополичий престол Перемишльсько-Варшавської Архиєпархії Архиєпископа Євгена Поповича

18 грудня 2015 р. Генеральна Настоятелька с. Тереза Слота, Провінційна Настоятелька з України с. Боніфатія Дяків, Провінційна Настоятелька з Польщі с. Наталія Маціна та сестри спільнот з Перемишля і Пралковців молилися разом із Преосвященним Владикою Богданом Дзюрахом Молебень перед чудотворна іконою Божої Матері «Милосердя двері» у Ярославі (Польща). У молитві доручили Матері Божій усіх сестер Згромадження, наші спільноти, родини, потребуючих людей, а особливо молились за всіх терплячих та за мир в Україні. На завершення молитви парох храму подарував гостям копію ікони Матері Божої «Милосердя двері», а Генеральна та провінційні настоятельки залишили записи у книзі храму.

19 грудня сестри взяли участь в урочистостях, пов’язаних із введенням на митрополичий престол Перемишльсько-Варшавської Архиєпархії Архиєпископа Євгена Поповича, спільно привітали Митрополита Євгена, а також склали різдвяні привітання Блаженнішому Святославу. Ввечері сестри відвідали Митрополита-емерита Івана Мартиняка та подякували за співпрацю та служіння.

19.12.2015

Свято св. Миколая для потребуючих діток Львова

Сьогодні у Провінційному домі Благовіщення Божої Матері, що у Львові, відбулося свято св. Миколая для соціально-незахищених дітей осередку «Міст Надії», якими сестри піклуються, дбають про їх релігійне та культурне виховання, навчають добра та милосердя.

У святково прибраній залі зібралося майже сто дітей-сиріт та дітей із багатодітних малозабезпечених родин, які мали гарну нагоду переглянути цікаву виставу, взяти участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, після яких Святий Миколай обдарував кожну дитину щедрими дарами. Запалити вогник радості та вдячності в очах потребуючих дітей св. Миколаю допомогли добродії нашого міста, які приготували для дітей гарні подарунки, вклавши у них і часточку свого люблячого серця.

Читати далі...

18.12.2015

Свято св. Миколая у Надвірні

Срібними передзвонами лунають слова дитячої пісні. Співає їх сьогодні кожне людське серце – чи то дитяче, а чи доросле, яке не згубило іскорки дитячої простоти й щирості.

Святий Миколай – один із найкращих взірців любові й милосердя. У Надвірній цього року свято Миколая було по-особливому теплим і щедрим. Його ми відзначали у соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Наш собор є місцем особливого почитання Божого милосердя, адже, як відомо, в Українській Греко-Католицькій Церкві рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, у відповідь на заклик Святішого Отця Франциска, двері милосердя відчинені у визначених храмах в кожній єпархії.

Читати далі...

04.12.2015

Іменини кандидаток у Жовкві

Наші сестри: с. Дарія Пітулик, с. Володимира Зозуляк, с. Єроніма Вовчак, с. Вероніка Вайда, с. Василія Очкусь неабияк постарались, щоб цей день залишився у нашій пам’яті назавжди. Вони приготували стенд, на якому навколо ікони Введення у храм Пресвятої Богородиці розвішені наші фото і цитата: «Слідом за нею приведуться дівиці до царя, другині її». Також приготували святковий сніданок і святково прикрасили трапезну. На Літургію до церкви Пресвятого Серця Христового приїхала наша Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків з с. Андреєю Якимець, Провінційною Дорадницею . Літургія була святковою, озвучена чудовим голосом с. Вероніки. Отець Климентій Стасів, ЧСВВ, виголосив проповідь про готовність і бажання трьохрічної Марії посвятитись Богові.

Читати далі...

27.11.2015

Наукова конференція про Йосифа Схрейверса, ЧНІ

27 листопада 2015 р. в храмі свящм. Йосафата у Львові відбулась конференція на тему: «Божий чоловік» - Йосиф Схрейверс, бельгійський редемпторист в українській Церкві. Різні доповідачі представляли про особу о. Йосифа Схрейверса, який відіграв велику роль у житті УГКЦ і монаших згромаджень у першій половині ХХ століття.

Під час конференції вчителька новичок с. Дарія Пітулик мала доповідь - «Вклад о. Йосифа Схрейверса у розвиток та утвердження Згромадження Сестер Служебниць», у якій розкрила слухачам велику роль отця Й. Схрейверса у служебницькій історії, оскільки від 1928 року і до своєї смерті у Римі 1945 він був візитатором Згромадження Сестер Служебниць.

Читати далі...

22.11.2015

Святкування дня Преподобної Йосафати у Заліщиках

Листопад – особливий місяць для парафіян церкви Покрови Пресвятої Богородиці у Заліщиках, що на Тернопільщині. Адже ще один непростий рік добігає кінця, попереду клопіткі приготування до різдвяних свят…Та все ж у щоденному житті так не вистарчає духовної підтримки, є потреба у Божому дороговказі, який допомагає пізнавати і любити Господа Свого. Таким було життя Йосафати Гордашевської, Першої сестри Згромадження Сестер Служебниць, сплетене з молитви і служіння – любові до Бога, і любові до ближнього.

Читати далі...

22.11.2015

Святкування дня Преподобної Йосафати у Києві

19-22 листопада 2015 Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії мали молитовне святкування Дня Преподобної Матері Йосафати в Києві.

19 листопада була Велика Вечірня з Литією до Преподобної Матері Йосафати в храмі св. Миколая на Аскольдовій Могилі, прикладання до ікони та мощей. Також Велика Вечірня з Литією до Преподобної Матері Йосафати служилася у храмі св. Василія Великого.

20 листопада святкування продовжилося у храмі св. Василія Великого Божественною Літургією і молитвою до Преподобної Матері Йосафати.

Читати далі...

22.11.2015

Святкування дня Преподобної Йосафати у Жовкві

20 листопада наша Церква вшановує день Преподобної Йосафати Гордашевської. По всіх монастирях Сестер Служебниць по цілому світі і в багатьох храмах у цей день відбуваються урочисті богослужіння, святкові академії, почитання мощей Блаженної. У такий спосіб дякуємо Богові за її дар для Церкви і українського народу, якому всеціло посвятила своє життя в нелегкі для нього часи.

Святкування в Жовкві розпочалися Великою Вечірнею з Литією в храмі Серця Христового оо. Василіян і продовжилися богослужіннями в храмі, у монастирі Сестер Служебницьі в с. Воля Висоцька.

Читати далі...

22.11.2015

Свято Преподобної Йосафати в Лондоні

22 листопада 2015 р. в катедральному храмі Пресвятої Родини в Лондоні відзначили пам'ять Блаженної Йосафати Гордашевської. На кожній Літургії священики виголосили проповіді про співзасновницю Згромадження Сестер Служебниць. А після дитячої Літургії діти з катехитичної школи Ісуса, яку провадять сестри разом з катехитками, мали невеликий виступ про нашу українську святу.

Все розпочалось піснею «Рідна і блаженна», яку заспівав наш катедральний хор «Промінь надії». Опісля діти декламували вірші та заспівали пісню «Ласками багата». Зі щирих дитячих уст линули слова подяки і любові Богові за дар життя Блаженної Йосафати.

Читати далі...

22.11.2015

Свято Преподобної Йосафати в Бережанах

20 листопада в день пам’яті Преподобної Йосафати Гордашевської в каплиці Сестер Служебниць НДМ у Бережанах були виставлені для почитання мощі Преподобної. Відслужив Акафіст до Преподобної Йосафати о. Атанасій Сольський, співав муніципальний хор м. Бережани «Глорія».

У неділю 22 листопада мощі Преподобної Йосафати були виставлені у церкві Всіх Святих Українського Народу м. Підгайці та церкві св. Юрія у с. Старе Місто Бучацької Єпархії.

Читати далі...

20.11.2015

Свято Преп. Йосафати в Трускавці

20 листопада монастирська каплиця Сестер Служебниць НДМ у Трускавці була переповнена дітьми з катехитичної школи ім. Преподобної Йосафати Гордашевської та їхніми батьками. Вони прийшли просити благословення для своїх родин у свято Преп. Йосафати. Молебень відслужили о. Петро Івасівка, о. Василь Нестер та о.-диякон Богдан Криницький. Діти прославили Преподобну Йосафату концертом. Завершилось свято солодким столом, який приготували сестри та батьки.

Читати далі...

20.11.2015

Сестро Йосафато, моли Бога за нас!

20 листопада Церква спогадує пам'ять Преподобної Матері Йосафати Гордашевської. У цей день духовні та миряни поспішають до монастирів Сестер Служебниць по цілому світі, щоб разом молитися через заступництво першої Служебниці у різних намірах і потребах. Особливим моментом для присутніх на моліннях є можливість доторкнутися до мощей блаженної Йосафати Гордашевської та просити її заступництва.

У день свята у каплиці Провінційного дому Сестер Служебниць у Львові були виставлені мощі Преподобної Йосафати для усіх, хто бажав прийти і помолитися. У всіх моліннях до Преподобної Йосафати брала участь с. Тереза Слота, Генеральна Настоятелька Згромадження, яка зараз здійснює візитацію монастирів Сестер Служебниць в Україні.

Читати далі...


© 2015.Усі права застережено