Новини


23.03.2016

Дні духовної віднови для дружин священиків Київської Архиєпархії УГКЦ

18 та 23 березня 2016 року у домі Сестер Служебниць св. Софії, що у Києві, відбулись дві тури дня віднови - реколекцій для жінок священиків Ліги імостей Київської Архиєпархії УГКЦ, у яких взяло участь близько 25 жінок.

У програмі реколекційні впровадження вели с. Мирослава Якимець та с. Христофора Буштин. Сповідниками були о. Максим Рябуха, СДБ та о. Тарас Тижник, ЧСВВ.

Читати далі...

13.03.2016

Шевченківське свято в Лондонській катедрі

13 березня 2016 року в концертному залі нашої катедри Пресвятої Родини у Лондоні відбулась святкова академія «Уклін тобі, Тарасе» з нагоди 155-ї річниці з дня смерті великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

У святі взяли участь катедральний хор «Промінь надії» на чолі з диригентом п. Петром Кочанським, тріо бандуристів «Жайвір» та діти з катехитичної школи Ісуса при катедрі. Дійство розпочалось із запалення символічної свічки пам’яті сестрою Бернадетою Ярославцевою. У програмі прозвучали відомі твори Шевченка, покладені на музику, такі як «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої», «Заповіт» та інші у виконанні хору.

Читати далі...

4-11.03.2016

Семінар-тренінг на тему «Попередити посттравматичний стресовий розлад в Україні»

7-11 березня 2016 року наші сестри: с. Єроніма Вовчак, с. Людмила Панасюк і с. Миколая Турянська брали участь у семінарі-тренінзі на тему «Попередити посттравматичний стресовий розлад в Україні», який проходив у приміщенні Львівської Духовної Семінарії Св. Духа. Ініціатором і організатором цього заходу була Координаційна рада з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії УГКЦ, яку очолює Владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийської Єпархії УГКЦ.

У семінарі взяли участь більше 230 осіб з різних регіонів України: психологи, військові капелани, священики, богопосвячені особи, волонтери і миряни, які готові надавати допомогу категоріям осіб, що страждають внаслідок воєнних дій на Сході України.

Читати далі...

04-06.03.2016

Сесія Школи Християнського життя і Євангелізації відбулася у Надвірні

У реколекційному центрі Сестер Служебниць в м. Надвірна відбулася сесія Школи Християнського життя і Євангелізації ступінь 0б. Темою цієї сесії була «А праведник житиме вірою». У цей час учасники пізнавали постать патріарха Авраама, батька віри. Духівником та провідником цієї зустрічі був о. Олексій Саранчук та аніматори школи. У молитві прослави, Божественній Літургії, роздумуванні над Божим Словом, спільних зустрічах та спілкуванні учасники наповнювались знанням Господа та благодаттю Святого Духа.

Читати далі...

21-29.02.2016

Ігнатіанські реколекції у Надвірні

З 21 по 29 лютого 2016 р. у реколекційному домі Преподобної Йосафати Гордашевської у Надвірні відбулися ігнатіанські реколекції для Сестер Служебниць під проводом о. Михайла Станчишина, ТІ. Провідною темою роздумів був «Гріх». Проте, як знаємо, ми народилися з любові і для любові, тому перші дні сестри просили про благодать досвідчення Божої любові, щоб у наступні дні змогти зрозуміти причину і таємницю гріха. Отець Михайло слушно зауважив, що «де немає любові, там немає гріха», тому, що коли людина не пізнала любові - не бачить, яке розділення і біль приніс первородний гріх.

Читати далі...

20-21.02.2016

Зустріч із дівчатами, які цікавляться богопосвяченим життям

У днях 20-21 лютого 2016 року у Провінційному домі Благовіщення Божої Матері у Львові відбулася зустріч з дівчатами, які цікавляться богопосвяченим життям. Цього разу на зустрічі, яку провела с. Юстина Голубець, були представниці зі Львова, Дрогобича та Перегінська. Молоді особи мали можливість два дні пожити у монастирі Сестер Служебниць і відчути ритм його життя через спільну молитву, спілкування та трапезу зі сестрами.

Читати далі...

14.02.2016

День Богопосвяченого життя в Києві

Як відомо, 13-14 лютого в УГКЦ відбулося урочисте завершення року Богопосвяченого життя. Всі урочистості проходили у Києві під проводом Блаженнішого Святослава Шевчука, який, як сказав Преосвященний Владика Михаїл Бубній, чекав всіх нас на зустрічі у Києві. Була велична урочиста Божественна Літургія у Патріаршому Соборі Воскресіння, яку очолив Блаженніший Святослав, разом із Апостольським Нунцієм в Україні Клаудіо Ґуджеротті, Єпископами Михаїлом Бубнієм, Екзархом Одеським, Василієм Тучапцем, Екзархом Харківським, та Григорієм Комаром, Єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицьким, у співслужінні численних священиків.

Читати далі...

06.02.2016

Апостольський Нунцій Клаудіо Гуджеротті відвідав Сестер Служебниць у Львові

Попри надзвичайну зайнятість і безліч зустрічей, до Провінційного дому Сестер Служебниць у Львові завітав Апостольський Нунцій в Україні - Високопреосвященніший Владика Клаудіо Гуджеротті. Наша спільна зустріч розпочалася молитвою у каплиці, опісля Провінційна Настоятелькаа с. Боніфатія Дяків привітала Апостольського Нунція в Україні Високопреосвященнішого Владику Клаудіо Гуджеротті та побажала світла і проводу Святого Духа та Покрову Пресвятої Богородиці у важливому для Церкви служінні. Владика сердечно подякував за багатолітнє служіння сестер в Україні і діаспорі. Його Преосвященство, зазначив, що у часи, коли було нелегко також в Україні, сестри йшли до людей і робили навіть неможливе, тепер цього запалу і жертовності потребує Україна.

Читати далі...

31.01.2016

Різдвяна коляда у військовому госпіталі

У львівському військовому госпіталі відбувся духовно – культурний захід за участю дітей з катехитичної школи ім. Віталія Байрака, що діє при храмі Отців Василіян у Жовкві, з будинку творчості та музичної школи.

Ініціаторами і організаторами цього заходу були Сестри Служебниці з Жовкви. Оскільки традиційно українці колядують ще до Стрітення Господнього, то увазі нашим Захисникам, які проходять лікування у цьому госпіталі, представили вертеп і колядки, а також різні патріотичні, сучасні і українські народні пісні і вірші у виконанні дітей.

Читати далі...

30-31.01.2016

Різдвяний фестиваль у Надвірні

30-31 січня 2016 року в Надвірній було справжнє свято. З ініціативи Сестер Служебниць, при співучасті міської та районної влади, в рамках Всеукраїнського різдвяного фестивалю «На Рождество», вперше проходив Різдвяний молодіжний фестиваль-конкурс «Ой, радуйся, земле!», у якому взяли участь понад 30 солістів, ансамблів, хорів та вертепів. Учасниками були діти до 13 років, підлітки від 14 до 17 років та молодь віком 18-25 років.

Метою проведення Різдвяного молодіжного фестивалю-конкурсу «Ой, радуйся, земле!» є возвеличення Новонародженого Божого Сина колядками, щедрівками, вертепами та різдвяними дійствами, сприяння розвитку юних талантів, створення святкової різдвяної атмосфери.

Читати далі...

16.01.2016

Спільна коляда для переселенців із Донецька

16 січня спільнота донеччан-переселенців, вірних УГКЦ, зібралися на спільну коляду. Духовний захід організувала Голова Катехитичної Комісії Донецького екзархату с. Єроніма Вовчак. Понад 40 осіб, які на даний час проживають на Львівщині і Тернопільщині, зустрілися в реколекційному домі Отців Редемптористів у Львові, щоб розділити радість Різдва Христового, поколядувати і подякувати Богові за опіку і допомогу в пройдешньому році.

Читати далі...

07.01.2016

Різдво Христове у Провінційному домі у Львові

Очікування Різдва – це завжди очікування чуда, чогось надзвичайного, теплого, радісного…Спільні справи єднають людей, преподобна Мати Йосафата говорила, що спільне проводження часу згуртовує сестер і сприяє розвитку однієї з найважливіших чеснот Сестер Служебниць - сестриної любові.

Перетривавши піст, напередодні Святвечора, сестри Провінційного дому у Львові зібралися на спільне ліплення вушок. Як це звичайно буває, починалася справа з двох сестер, та не минуло і 20 хвилин, як їх назбиралося більше. При праці сестри згадували різні різдвяні звичаї зі своїх родин, а також кумедні історії, які трапилися з ними на Різдво. У кухні витав радісний сміх сестер і надавав роботі характеру радше відпочинку – так вже було весело.

Читати далі...

06.01.2016

Моє перше Різдво Христове в монастирі

«Це перше Різдво Христове в монастирі було для мене незвичайне, - розповідає кандидатка Уляна Гриньків, - водночас чарівне і дуже щасливе. Переживала ці свята з радістю, любов’ю, тому що знову прийшов Господь у наші серця у вигляді маленької дитини. Ми з сестрами робили маленький вертеп і ходили звіщати людям велику радість, народження Спасителя. Беручи перший раз участь у вертепі, це було дуже гарно, мені це запам’ятається на ціле життя.Мені дуже сподобалося Різдво з новими людьми і з новими традиціями.»

Читати далі...

24.12.2015

Різдвяні святкування у Соціальному Центрі у Львові

24 грудня, у навечір’я Різдва Христового за григоріанським календарем, до Соціального Центру ССНДМ у Львові, де під опікою Сестер Служебниць с. Тетяни Головчак, с. Юлії Фляк та с. Філомени Чворсюк проживають дівчата-студентки, завітали численні гості – Генеральна Настоятелька с. Тереза Слота, Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків, с. Андрея Якимець, с. Юстина Голубець, добродії та друзі.

Святкування розпочалося у каплиці Божественною Літургією, яку відслужив о. Миколай Фредина. Відтак дівчата запросили усіх на святу вечерю та пригостили смачними різдвяними стравами, які приготували самі.

Читати далі...


© 2015.Усі права застережено