Пригноблений морально нарід жадає піднесення духом, піднесення, ублагородження серця. А то є головною ціллю, то є задачею Сестер Служебниць Пречистої Діви Марії.

о. Єремія Ломницький, ЧСВВЗгромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії належить до візантійської традиції, було засноване 1892 року в УГКЦ і є папського права (ККСЦ, 505 §2).

Сьогодні Згромадження діє і в інших Церквах sui iuris візантійської традиції. Згромадження має такі основні завдання: шукати Божої слави; творити спільноту любові на взірець Пресвятої Трійці, побудовану на трьох обітах: чистоти, убожества і послуху; уприсутнювати особу Ісуса Христа за прикладом Пресвятої Богородиці, покровительки Згромадження, та вести місію Христа Спасителя через апостолят, доручений Церквою.

Згідно із закликом Церкви Згромадження зобов’язується віддано "зберігати східну християнську, духовну і літургійну культуру, глибше її пізнавати і досконаліше нею жити"1.

Святе Євангеліє є першим правилом життя Згромадження. Через щоденне читання і роздумування над ним сестри переображуються у Христа, а взаємоподіл Божим Словом є джерелом їх духовного зросту.

Пресвята Богородиця для сестер є зразком досконалої посвяти. Під її покровом сестри стають спроможними щодня жертвувати себе Христові, співпрацювати з Ним задля спасіння світу. Пресвята Богородиця, прийнявши Божественне Слово, яке в ній воплотилося, подає сестрам приклад, як з вірою і покорою бути відкритими до Божої благодаті2. Вона чинила волю Отця: виявляла ревність у послусі, мужність в убожестві, а у своєму чистому дівицтві - готовність прийняти життя. Ці прикмети її повної відданості Божій волі є для сестер ідеалом для наслідування.

Блаженна Йосафата є для Сестер Служебниць прикладом святості життя, готовності на жертву та невтомного служіння потребам ближніх.
Духовною спадщиною Слуги Божого о. Єремії Ломницького, ЧСВВ, є здійснювати ідеал Богові посвяченого життя, виконуючи три євангельські обіти в беззастережній жертві служіння Божому людові.
Слуга Божий о. Кирило Селецький є для сестер прикладом душпастирської ревності та всебічного служіння Церкві.

У дусі засновників Сестри Служебниці посвячуються виховній праці, піклуванню за хворими, ділам милосердя і любові ближнього, дбають про красу Божих храмів.

Розпізнаючи знаки часу у світлі Євангелія, Сестри Служебниці чуйні до потреб оновлення місії, поширюють Боже Царство серед свого та інших народів.


1Іван Павло ІІ. Апостольський лист Orientale Lumen/Світло Сходу, 5
2Іван Павло ІІ. Апостольське післясинодальне повчання Vita Consacrata/Богопосвячене життя, 28


© 2015.Усі права застережено