Новини


Семінар для сестер-захристіянок відбувся у Львові

У Провінційному домі у Львові відбувся семінар для сестер, які працюють у захристіях. С. Анастасія Заброцька поділилася з учасницями семінару про розвиток Великого посту, свята Пасхи, про те, як формувалися богослужбові обряди Страсного тижня. Практика Страсного тижня – це практика Єрусалимської та Константинопольської церков.

Сестри дізналися про те, як формувався цикл Великопосних відправ, про різні обряди, які повстали опісля, наприклад, викладення Плащаниці, обряди почитання хреста, про те, як формувалися особливі обряди Страсного четверга, Великої п’ятниці та суботи, і з якими практиками певних церковних спільнот це було пов’язано.

Сестра Анастасія розповіла про правила Великого посту у нашій церковній традиці, починаючи з ХІ ст. і до останніх постанов Замойського Синоду та Львівського Собору, постанов патріарха Йосифа Сліпого 1966 року про піст і, завершуючи, Партикулярним правом 2015 року. Також сестрам було цікаво дізнатися про барви літургійних риз, про поминальні дні у нашій Церкві і про згадку померлих, включаючи відправи Сорокоустів і так звані «Григоріанки».

Сестри мали нагоду поставити с. Анастасії різні запитання стосовно літургійних практик, з якими вони зустрічаються у щоденному житті.


© 2015.Усі права застережено